•  

Святослав Померанцев, директор Meridian Chernowitz

Святослав Померанцев, директор українського видавництва «Meridian Chernowitz» розповів про сучасний літературний процес, своє видавництво, Чернівці та Іздрика та багато іншого.

Інтерв’ю записане в рамках презентації прозової книжки Юрія Іздрика та Євгенії Нестерович «Summa» в Полтаві.

– Книжка в Україні сьогодні коштує занадто дешево. Не згоден, що за ціною її треба прирівнювати до келиха пива.

– 7 років тому культура і література стала моїм новим життям. До цього займався речами не цікавими (будівельним бізнесом – ред.).

– Якщо б років 8 чи 9 тому мене попросили назвати 10 сучасних письменників, назвав би Шевченка, Лесю і Франка. Зараз назву десь 50.

– Шкільна програма відбиває бажання читати сучасну українську літературу.

– У Чернівцях протягом 200 років писали вірші різними мовами. Почав принюхуватися до книжок. Захотілося, щоб моє місто знову заговорило поетичною мовою. Неважливо, якою – українською чи іноземною.

– Щасливий, що після економічної кризи знову займаюся постачанням клімату. Тільки на цей раз клімат не будівельний, а клімат поезії, мовного багатоголосся. За рахунок цього моє місто Чернівці є і залишається однією з культурних столиць світу.

– У кожного письменника є 4 критерії до вибору видавництва. Три я розкривати не буду, та один із них – із ким на одній полиці його твори будуть стояти. Тому не буду видавати жіночі романи.

– Кожного зі своїх авторів розглядаю крізь лупу як клієнта.

– Маю форму співпраці з авторами. Звучить так: «Ми готові на будь-які умови і готові чекати вічність».

– Про нову книжку Іздрика «Summa» скажу словами автора: Кожен чоловік у житті проходить декілька стадій – створення будинку, вирощування саду, народження сина. Потім, якщо все це пережив, він, мабуть, хоче писати книжку. А якщо книжку написав, остання стадія – бажання проповідувати».

Коментарі