«Любі друзі» Порошенка які допомогли йому збудувати бізнес

Петро Порошенко розповів, хто допоміг йому збудувати його багатомільйонну корпорацію.
Ложкін, Ахметов, Григорішин, Рудьковський, Васадзе. Яке загальне минуле зв'язує нового президента з видатними бізнесменами України і Росії.
Головними партнерами по бізнесу виявилися друзі молодості: однокласник Сергій Зайцев, з яким на початку 90-х Порошенку ввозив в країну рідкісні какао-боби; товариш по службі Ігор Кононенко, що став партнером по першій компанії Порошенком "Центр сервісу", і товариші Кононенко по ВНЗ - Олег Зимін і Олег Свинарчук.
Проте, ЗМІ активно тиражують новину про те, що Порошенко запропонував посаду голови адміністрації президента куди менш близькому своєму партнерові - екс-власникові Українського медіа-холдингу (УМХ) Борису Ложкіну. Ніяких офіційних підтверджень такої пропозиції ні Порошенка, ні Ложкін доки не дали.
Так хто ж з відомих бізнесменів встиг побувати бізнес-партнером нового президента Петра Порошенка.
Борис Ложкін
Петро Порошенко і Борис Ложкін співпрацюють з 2007 року - тоді Порошенко передав в управління медіагрупі "УМХ" Ложкіна радіостанцію "Радіо п'ять" (пізніше перейменована в "Ретро ФМ").
У 2011 році партнери спільно придбали "Наше радіо" у ірландської медіакомпанії "Communicorp", а пізніше "KP Media" - у засновника компанії Джеда Сандена. У "KP Media" входили журнал "Кореспондент" і його сайт korrespondent.net, портал bigmir) net, жіночі журнали "Pink", "Пані" і "Вона", газета "15 хвилин" і інші ЗМІ. Обидва активи тоді оцінювали в діапазоні $15 - 20 млн кожен - за підсумками 2011 року холдинг "KP Media" приніс "UMH" біля $2 млн EBITDA, а "Наше радіо" - біля $1, 5 млн.
Порошенко продав свою долю в активах Ложкіну в 2013 році.
- Я вважаю, що наша співпраця з "UMH" була дуже плідною. Саме тому планую зосередити свою увагу на новому масштабному медіапроекті,- заявляв тоді Порошенко.
Втім, ніяких нових проектів після цього у нього не виникло, а "УМХ" разом з "KP Media" незабаром був проданий олігархові Сергію Курченко.
Рінат Ахметов
Проте ще до того, як Порошенко продав свою долю в медіаактивах Ложкіну, він встиг стати партнером ще одного українського мільйонера - Ріната Ахметова.
У 2012 році Порошенка, Ложкін і Ахметов заснували компанію "United Online Ventures". До неї увійшли основні інтернет-активи підприємців: портали i.ua, bigmir.net і tochka.net. У новоутвореному холдингу "Медіа групі "Україна"" Ахметову належало 24,9%. До кінця 2012 року доля групи виросла до 45,9% - швидше за все, саме за рахунок долі Порошенка. А вже через півроку компанія увійшла в "УМХ" і була продана Курченко разом з усією групою.
Костянтин Григорішин
Зв'язок між Порошенком і Григорішиным почав відстежуватися ще в 2005 році. Тоді вони разом боролися з групою Юлії Тимошенко за Нікопольський завод феросплавів, який хотів купити російський бізнесмен Віктор Вексельберг. Конфлікт був вичерпаний, але співпраця продовжилася.
За даними газети "КоммерсантЪ", тоді ж Порошенко і Григорішин спробували купити контрольний пакет акцій (61%) каналу "Інтер" у Ігоря Плужнікова. Бізнесмени навіть встигли перерахувати $130 млн. Але пізніше пан Плужніков знайшов іншого покупця - главу російською "Evraz Group" Олександра Абрамова, який заплатив $270 млн. З цієї суми $130 млн пішли на компенсацію покупцям, що не відбулися, крім того, глава "Evraz Group" надав Григорішину опціон на придбання акцій телеканалу "Інтер" у разі їх подальшого продажу. Номінальним утримувачем 61% телекомпанії став Валерій Хорошковський, що обіймав тоді посаду керуючого директора з операційних питань "Evraz Group". Пізніше він заявив що викупив ці акції, а в 2013 році продав їх Дмитру Фірташу і Сергію Льовочкіну. Хоча за даними "КоммерсантЪ", передача акцій Фірташу відбулася ще в 2007 році.
У 2007 році Костянтин Григорішин почав передачу акцій Севастопольського морського заводу, що належить йому, Петру Порошенку. Тоді пакет акцій Севморзавода, що належить компанії "Malter Enterprises Ltd", афільованій з групою "Енергетичний стандарт" Константина Григорішина, скоротився з 61,6% до 31,93%. А 29,36% акцій придбала "Vernon Holdings Ltd" - офшор, що володів до 2007 року 98,71% Липецької кондитерської фабрики, яка входить до складу кондитерської корпорації "Roshen". Тоді Порошенко не підтвердив, але і не спростував інформацію про купівлю Севморзавода, але вже в 2010 році його фонд офіційно оформив контроль над більш ніж 50% підприємства.
Микола Рудьковський
П'ятнадцять років тому Порошенку разом з Рудьковським отримав ліцензію на розробку найбільшого в Україні газового родовища - Семиренковського. Рудьковський, що очолював на той момент "Українську державну кредитну інвестиційну компанію", залучав до фінансування проекту бюджетні гроші, а Порошенка, що входив в керівництво однієї з впливових партій того часу - СДПУ(о) - забезпечував політичну підтримку. І вкладав власні гроші, звичайно.
Проект розвивався добре, але на початку 2000-х Петро Порошенко услід за своїм кумом Віктором Ющенком перейшов в опозицію, і його участь в СП стала невигідною для Рудьковського. У 2003 році ліцензію на розробку родовища у їх компанії відібрали, передавши її новоствореній ЧАО "Нафтогазвидобування". Власниками нового розробника були Рудьковський і впливовий, лояльний до влади нардеп Нестор Шуфрич.
Порошенко отримав шанс повернутися в газовий бізнес після перемоги Ющенка на президентських виборах. У 2005 році прокуратура порушила кримінальну справу проти топ-менеджерів "Нафтогазовидобування", а юристи Порошенка звернулися до суду з вимогою позбавити її ліцензії. Підприємство врятувала прем'єр міністр Юлія Тимошенко, яка від імені уряду підтвердила легітимність ліцензій "Нафтогазовидобування".
У кінці 2013 року підприємство викупив ДТЭК Ріната Ахметова.
Таріел Васадзе
У 1992 році Петро Порошенко разом з Олегом Свинарчуком почав займатися автомобільним бізнесом, пізніше об'єднавши активи в корпорацію "Богдан". У тому ж році свою корпорацію "Укравто" заснував і Васадзе.
Тісна співпраця між корпораціями почалася в 2003 році, коли на потужностях "ЗАЗа"("Укравто") вони почали спільне виробництво автомобілів ВАЗ 21099 і ВАЗ 21093.
У 2006 році Васадзе і Порошенка вирішили поглибити співпрацю і створили спільну компанію "Об'єднані транспортні технології". Компанія купила 50 га у Борському районі Нижегородської області РФ за $1, 1 млн і заявила про початок будівництва автозаводу. У 2007 році вона підписала угоду з Міністерством економічного розвитку Росії про безмитне ввезення на територію Росії автомобілів, що комплектують для виробництва, і автобусів. Згідно підписаної домовленості, компанія повинна була через 30 місяців створити потужності по зварюванню, забарвленню і складанню автомобілів об'ємом 25 тис. автомобілів в рік.
Відтоді ніяких новин про спільне підприємство не було. На сайті старого Борського авторемонтного заводу, розташованого на території, купленій Васадзе і Порошенком, приміщення заводу здаються в оренду.
Компанія "Об'єднані транспортні технології" була ліквідована в серпні 2013 року.