•  

Експерти прогнозують курс долара в коридорі від 20 до 24 вже до кінця цього року

1980
Експерти прогнозують курс долара в коридорі від 20 до 24 вже до кінця цього року

«Чорний ринок» підштовхує курс до відмітки у 20-24 гривні за долар.

Такої думки притримується економічний експерт Дмитро Яблоновський та Андрій Новак у коментарі «Слову і Ділу».

«Якщо МВФ надасть кошти на поповнення резервів та інвестори також допоможуть кредитними коштами, тоді ситуація може переломитися, проте це можливо лише за умови реальних змін та реформ, а не декларацій та красномовних промов Яценюка. Щодо вірогідності звільнення глави НБУ, то це також ставить під загрозу стабільність фінансового ринку і може розв'язати руки спекулянтам», - каже Яблоновський.

Крім того, як відомо, з початку грудня курс долара в Україні відновив швидке зростання. НБУ щодня змушений знижувати курс гривні на 8-11 коп.

«Позитивних змін поки чекати не варто, адже економічна і політична ситуація продовжують ускладнювати повернення валютного ринку. Тенденції чорного ринку близяться до того, що курс доллара може бути в коридорі від 20 до 24 гривень. Питання лише в часі – відбудеться це до Нового року чи після», - підсумовує Новак.

У свою чергу Олександр Шаров, завідувач сектором досліджень глобальної економіки Національного інституту стратегічних досліджень, оцінюючи роботу НБУ сказав, що зростання курсу долара повинно було зупинитись на позначці 10 грн/дол.

«Я можу тільки констатувати, що у нас на даний момент немає такого поняття як регулятор і, відповідно, немає ні монетарної політики, ні політики регулювання банківського сектора. Є спроби вирішувати проблеми з використанням прийомів колишньої влади, коли банки рятують за рахунок вкладників і держбюджету. Об'єктивно курс повинен був зупинитися на рівні 10 гривень за долар. 12 гривень за долар - це з урахуванням суб'єктивних факторів і військових дій, все що вище - це результат непрофесійної роботи центрального банку, який не прийняв своєчасних заходів», - розповів він.

Нагадаємо, під час першої хвилі девальвації прем'єр-міністр УкраїниАрсеній Яценюк запевняв, що курс в 12 гривень за долар буде критичним для економіки країни. 10 грудня прем'єр, представляючи в Раді програму уряду заявив, що Кабмін повинен вжити негайних заходів щодо стабілізації валютного ринку.

Варвара Самохіна