•  

«Газпром» через дешеву нафту знизив ціну газу для України

00
«Газпром» через дешеву нафту знизив ціну газу для України

Контрактна ціна російського газу для України в першому кварталі становить 329 доларів за тисячу кубометрів, передає «РИА Новости» з посиланням на представника «Газпрому» Сергія Купріянова.

«Контрактна ціна - 329 доларів за тисячу кубів», - повідомив Купріянов.

До кінця першого кварталу продовжує діяти знижка для України на 100 доларів за тисячу кубометрів, яку російський уряд надав відповідно з так званим зимовим планом, підписаним у Брюсселі за участю Єврокомісії. У листопаді-грудні ціна становила 378 доларів за тисячу кубометрів.

Згідно з контрактом «Газпрому» і «Нафтогазу», ціна російського газу для України залежить від цін на нафту, які різко впали минулого року. Точна ціна на перший квартал 2015 року раніше публічно не озвучувалася, відтак сторони називали попередні оцінки в 340-360 доларів за тисячу кубів.

Раніше у вівторок «Нафтогаз України» перерахував «Газпрому» 107,144 мільйона доларів як доплату за постачання газу в лютому. Загальний обсяг передплаченого українською стороною газу на сьогоднішній день становить 715 мільйонів кубометрів газу, йдеться в повідомленні російської компанії.

Нагадаємо, що згідно з брюссельським угодами, до кінця 2014 року ціна російського газу для України становила 378 доларів за 1 тис. куб. м, а в першому кварталі цього року - 368 доларів за 1 тис. куб. м.