•  

Грецька криза призвела до зниження курсів євро та акцій

00
Грецька криза призвела до зниження курсів євро та акцій

Євро під час торгів опустилося нижче позначки 1,10 долара. Франкфуртська біржа відкрилася мінусом в чотири відсотки. Також відзначається зниження цін на нафту.

Посилення кризи навколо боргової проблеми Греції призвело до помітного зниження курсів євро та акцій на фондових біржах. Торги на німецькій фондовій біржі у Франкфурті в понеділок, 29 червня, відкрилися зниженням на 4,36 відсотка до 10990,86 пункту. На інших європейських біржах також відзначається зниження курсів акцій, однак, у цілому, зниження до цього рівня не перевищує показників останніх місяців. Азіатські біржові індекси закрилися в понеділок також в мінусі. Тим часом афінська біржа буде закрита до 6-7 липня і відкриється тільки після грецького референдуму.

Крім того, євро на токійській біржі вранці в понеділок за місцевим часом опустилося нижче позначки 1,10 долара (нижче цього рівня євро вже було навесні поточного року). У кінці минулого тижня, євро на нью-йоркській біржі було на рівні 1,1160 долара. Грецька криза негативно позначилася і на курсі долара, який на азіатських біржах знизився з 123,89 до 122,88 ієни.

Через події навколо Греції, в Азії також знизилися ціни на нафту. Нафта марки «Brent» 29 червня продавалася по 62,49 долара за барель (мінус 77 центів), а нафта марки «WTI» - по 58,74 долара (мінус 89 центів).

Реальний ризик дефолту

Нервозність на фондових біржах посилилася після того, як прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас в ніч на 27 червня несподівано призначив референдум за пропозиціями міжнародних кредиторів. Міністри фінансів країн Єврогрупи звинуватили Ципраса в односторонньому зриві переговорів і вирішили не продовжувати програму фінансової допомоги Афінам, термін якої закінчується 30 червня.

Очікується, що без нових кредитів Греція буде змушена оголосити дефолт. Банки в країні зачинені до 6 липня. Для греків встановлений ліміт на зняття грошей у банкоматах на рівні 60 євро на добу. На іноземних туристів це обмеження не поширюється.