•  

МВФ погіршив прогноз по економіці Росії та Україн

00
МВФ погіршив прогноз по економіці Росії та Україн

Міжнародний валютний фонд знизив прогноз по світовій економіці і обіцяє продовження рецесії в РФ.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) опублікував у вівторок, 6 жовтня, нову редакцію прогнозу по світовій економіці. У доповіді поданий погіршений прогноз щодо розвитку економіки Росії на 2015-16 роки. Падіння ВВП Росії за підсумками поточного року очікується на рівні 3,8 відсотка, тоді як в липневій доповіді йшлося про 3,4 відсотка.

Також погіршилися прогнози і на 2016 рік. Якщо раніше МВФ передбачав невелике відновлення на рівні 0,2%, то згідно з новою доповіддю, рецесія в Росії триватиме, і обсяг ВВП зменшиться на 0,6%. Експерти вважають, що причиною триваючого спаду в російській економіці стало падіння цін на нафту, а також санкції Заходу щодо РФ.

МВФ зберіг прогноз падіння економіки на Україні. У доповіді говориться, що спад складе 9% при інфляції 50%. У 2016 році інфляція в країні сповільниться до 14,2%, наголошується в документі.

У доповіді також знижений загальний прогноз по світовій економіці. Її зростання за підсумками 2015 року становитимуть 3,1%, а в 2016 році - 3,6%, що на 0,2 процентних пункти менше в порівнянні з липневими даними.