•  

НБУ обмежив продаж валюти українцям 3 тисячами гривень на добу

110
НБУ обмежив продаж валюти українцям 3 тисячами гривень на добу

Із урахуванням поточного курсу гривні до долара на міжбанківському ринку, купівля валюти обмежується сумою близько 200 доларів.

Національний банк України знизив максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти одній фізичній особі в один робочий день до еквівалента 3 тисячі гривень.

Повідомляється у постанові НБУ від 22 вересня №591.

«Враховуючи посилення напруги на готівковому сегменті валютного ринку, постановою передбачено зменшення максимальної суми продажу готівкової іноземної валюти одній особі в один операційний (робочий) день до суми, що не перевищує в еквіваленті 3000 гривень», - йдеться у постанові.

З урахуванням поточного курсу гривні до долара на міжбанківському валютному ринку, купівля валюти обмежується сумою близько 200 доларів США.

За інформацією НБУ, дане обмеження не поширюється на купівлю фізособами-резидентами готівкової валюти для погашення зобов’язань за валютними кредитами у банках.

Постанова набирає чинності з 23 вересня.

Нагадаємо, що охочі купити долари часом стикаються із їх дефіцитом. Гривня падає уже тривалий час. У п’ятницю, 19 вересня, на закриття торгів на міжбанківському валютному ринку України гривня знизилася до 14, 90 за долар, подолавши таким чином новий історичний мінімум, незважаючи на обіцянки глави Нацбанку Валерії Гонтаревої зміцнити національну валюту до 12, 90 гривень за долар.