Про призначення житлових субсидій у запитаннях-відповідях

ЕКОНОМІКА
13.03.2017, 10:53
Про призначення житлових субсидій у запитаннях-відповідях

1. Якщо сім’я придбала житло або автомобіль, чи вплине вказаний факт на право отримувати субсидію?

На загальних підставах субсидія не призначається тим, хто протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю або оплатив послуги (одноразово), протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, що перевищує 50 тис грн.

Якщо купівлю (придбання) здійснено на суму понад 50 тис грн у період отримання субсидії, надання субсидії не припиняється до закінчення терміну її призначення, вказаний факт буде враховано при визначенні права на призначення субсидії на наступний період.

Звертаємо увагу, що громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати територіальне управління соціального захисту населення про купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис гривень та надати відповідні документи.

2. Якщо сім’єю продано житло чи транспортний засіб, чи буде враховано отриманий дохід при розрахунку субсидії?

При призначенні субсидії враховуються доходи за попередній календарний рік без урахування податку з доходів фізичних осіб за даними Державної фіскальної служби. Якщо продаж здійснено в період, за який враховується дохід, при розрахунку субсидії буде враховано отриманий дохід від продажу майна чи транспортного засобу.

3. Чи впливає на право отримання субсидії отримання будинку у спадок?

Вартість майна, отриманого у спадок, не включається до сукупного доходу сім’ї при призначенні субсидії.

4. Чи є випадки, коли субсидія може призначатися у виняткових випадках, тобто за рішенням спеціальної комісії?

Питання призначення житлової субсидії, як виняток, виноситься на розгляд комісій, створених при райдержадміністраціях, виконавчих органів міських, районних у містах рад, зокрема, у разі:

- призначення, в окремих випадках субсидії, особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію;

- у разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають. Під час прийняття рішень у таких випадках враховується наявність документів, що підтверджують тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих, зокрема, довідок, що підтверджують місце перебування особи на території іншої адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням, довготривалим відрядженням, відбуванням покарання, довідок про оплату житлово-комунальних послуг в іншому житловому приміщенні (будинку);

- будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю або оплатив послуги (крім житлово-комунальних послуг у межах соціальних норм та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності) на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень;

Крім того, комісіями у виняткових випадках може прийматися рішення щодо призначення субсидії непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла (що перевищує встановлену соціальну норму житла - 13,65 кв. метра на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство).

Рішення про призначення (непризначення) субсидії в таких випадках приймається виключно на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства з урахуванням особливих обставин, які склалися в сім’ї.


Читайте також:
Економіка
Венесуельський соціалістичний диктатор готовий позмагатися у видобутку «чорного золота» із сусідньою Ґаяною. Лондон не заважатиме Каракасу.
12:29
Економіка
Найбільша у світі корпорація із перероблення «чорного золота» оголосила про намір залишитися на російському ринку. Війна виторгу не завада.
26 березня, 08:18
Економіка
Александр де Кроо переконаний, що «атомна голка» Кремля висмоктує всі соки з європейської енергетики. Цьому слід нарешті покласти край.
25 березня, 07:18
Економіка
Криза цін на енергоносії спричинила збільшення кількості бідности на Туманному Альбіоні. Причому напасть не обирає стать, вік і походження.
24 березня, 07:51
Економіка
Після військового заколоту і державного перевороту бідна африканська держава є колонією Москви. Владу там тримають терористи «Вагнера».
19 березня, 12:27
Економіка
Київ самотужки не здатен відродити власну оборонну промисловість. Десятиліття шкідництва, грабунку і корупції не минають без наслідків.
17 березня, 11:15