•  

Щодо права на отримання податкової знижки за навчання

00
Щодо права на отримання податкової знижки за навчання

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує, що податковою знижкою для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, вважається сума витрат платника податку – резидента на яку дозволяється зменшення його загального річного доходу у вигляді заробітної плати, що оподатковується, отриманого у звітному році. До витрат, дозволених у включення до податкової знижки відноситься, зокрема, сума коштів, сплачених за навчання закладам середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Якщо навчання проходить у декількох навчальних закладах України, при виконанні всіх вимог, передбачених Податковим кодексом, можна скористатися податковою знижкою на навчання. Платники, які навчаються за кордоном, і сплачують за навчання закордонним закладам освіти, права на податкову знижку не мають.

Щоб скористатися правом на податкову знижку необхідно подати до податкової інспекції за місцем реєстрації декларацію про майновий стан та доходи.

Звертаємо увагу, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними чеками, копіями договорів