•  

​В Україні набрати чинності додатковий збір на імпорт

110
​В Україні набрати чинності додатковий збір на імпорт


Для більшості товарів його розмір становитиме 5%, харчових продуктів - 10%.

Урядова газета «Урядовий кур'єр» 25 лютого опублікувала розпорядження Кабінету міністрів №119 від 16 лютого, що припускає введення додаткового 5-10% збору на весь імпорт, окрім критичного.

Крім того, опубліковано постанову Кабміну №63 від 16 лютого, яким затверджено перелік медичних виробів для проведення гемодіалізу та лікування онкологічних хворих, імпорт яких буде звільнений від сплати допсбора.

Верховна Рада в кінці 2014 року на пропозицію уряду ухвалила закон «Про стабілізацію платіжного балансу України», що передбачає введення до кінця 2015 року додаткових 5-10% мит на весь імпорт, окрім критичного, у зв'язку з різким погіршенням платіжного балансу.

24 лютого Кабінет міністрів України завершив консультації з міжнародними фінансовими організаціями щодо введення тимчасових заходів щодо стабілізації платіжного балансу країни, таким чином, виконавши умову для введення в дію в 2015 року додаткового збору на імпорт у розмірі 5-10%.

Додатковим імпортним збором за ставкою 10% будуть обкладатися:

- Готові харчові продукти;

- Продукти, жири та олії тваринного і рослинного походження;

- Алкогольні та безалкогольні напої; тютюн і його замінники; оцет;

- Живі тварини (товарні групи 1-24 за УКТЗЕД).

Під 5% -й збір підпадуть всі інші товари за винятком «життєво важливих», до яких парламент відніс більшість енергоносіїв, а також деякі медикаменти.

При цьому від додаткового збору звільнені електроенергія, неопромінені паливні елементи для АЕС (ТВЕЛи), вугілля, кокс, газ природний (у звичайному та зрідженому стані), нафта і нафтопродукти сирі, бензин і дизельне паливо.

До цієї категорії також віднесені медичні вироби для проведення гемодіалізу та лікування онкозахворювань, фармацевтична продукція і компоненти для її виготовлення, які не виробляються в Україні (за затвердженим Кабміном переліком). Не буде обкладатися допсбором і безкоштовна допомога Україні від урядів інших держав, міжнародних організацій, що закуповується державою озброєння.

У той же час, з будь-яких товарів, що пересилаються (ввезених) громадянами на територію України та підлягають оподаткуванню, буде стягуватися додатковий імпортний збір у розмірі 10%.