•  

Михайлові Коцюбинському 150!

0
Михайлові Коцюбинському 150!

17 вересня 2014 року культурна громадськість України та світу відзначає сонячний ювілей корифея української прози Михайла Коцюбинського – 150-річчя від дня його народження.

Без перебільшень, Михайло Коцюбинський є одним із найоригінальніших українських прозаїків. Він перший в українській літературі, хто усвідомив потребу її реформування в напрямі модерної європейської прози. До його соціально-психологічних новел щороку звертаються все нові покоління естетів-читачів.

Коцюбинський був активним діячем «Братства тарасів», метою створення якого стала ідея відродження самостійності України, розвитку української мови та пропаганда національно-революційних ідей Тараса Шевченка. Його журналістські студії та виховання плеяди молодих авторів із вдячністю згадують українці.

Творчість письменника належить до визначних сторінок нашої культури, які ніколи не припадуть пилом забуття. Адже у його творах, майстерних психологічних аналізах, «образках», поетичне відтворення дійсності перемережано тонким гумором, іронією, вмінням зобразити масові сцени, зв’язком слова і музики.