•  

​Дисидентка: «Росія - чортівня і мракобісся РПЦ»

770

Московська дисидентка Л. Ахеджакова розповіла в інтерв'ю про попів РПЦ (ФСБ) і про свою країну Росії. Вона зокрема зазначила;

«Моя віра йде в повний розлад з тією роллю, яку в даний момент привласнили собі ієрархи церкви.

Мене вражає ця солідарність з владою і повна відсутність милосердя, і те, що Пушкін писав «милость к падшим призывал». Повна відсутність заповідей. І ця роль протипоказана віруючим людям. Називається це мракобісся.

У радянський час було дуже важко тим, хто займав потужну громадянську позицію. Це страшно було. Садили в тюрми, мало того, йшли процеси, і більше того, були психушки, була каральна медицина. Я дуже цього боюся, що якщо ми далі будемо скочуватися в ... що називається, закручувати почнуть гайки, і як тільки прокидається інтерес до генералісимуса вусатого - я навіть це ім'я боюся вимовляти - то з'являється ось та сама чортівня, від якої, я думала, що ми пішли назавжди. Стільки горя сьорбнув наш народ, стільки мільйонів загинуло в цих таборах сталінських - ну як же так? Ох, жах, що відбувається!

Якщо взагалі нікуди не лізти й тихо сидіти на дачі, і ніхто не знає, що ти думаєш - більше того, не дозволяти собі думати не те, що потрібно думати ... «промовч - потрапиш в багатії», а потім: «промовч, промовч - потрапиш в кати»... От якщо мовчати, тоді нічого, нормально, продукти якісь є, безробіття є, і в Росії зарплату не платять. Пенсію начебто поки платять. Можна прожити.

Але якщо вже ти потрапив на замітку цим структурам, які іноді оплачуються, а іноді це просто волонтери, які повинні тиснути на інакомислення. Вони стежать, щоб п'ята колона не висовувалась, щоб артисти з цим клеймом нацзрадників, п'ятої колони не вийшли на сцену їхнього міста. Багато є варіантів, як можна задушити, притримати людини, яку хтось назвав нацзрадником. Це як ворог народу.

Важко дуже, я страшенно засмучуюсь через те, що відбувається цей останній рік. У кожного часу є герой нашого часу. Герой нашого часу Залдостанов. Цей от з кликухою такий «нічний вовк хірург». Ось куди ми припливли».