•  

Письменник Криштопа про «Ліхіє дев’яності» і Полтаву

220
Письменник Криштопа про «Ліхіє дев’яності» і Полтаву

Журналіст і письменник Олег Криштопа розповів про те, як прийшла в голову ідея про створення книги про івано-франківські 90-ті роки, яке видання надрукувало її, та про те, чи буде схожа книга про Полтаву.

– Загалом, до мене надійшло таке замовлення від видавництва «Темпора». Ця книга є частиною із серії про 90-ті роки у різних містах України. Ідея виникла ще кілька років тому, і почався проект з Ужгорода. Минулого року був проект 90-ті у Дніпрі, також у Сумах і Івано-Франківську – говорить автор книги про «Станіславський феномен».

На питання, чи буде така книжка про полтавські дев’яності, автор відповів, що все залежить від видавництва: вважатиме воно це доцільним або ні, і тоді вже буде замовлення для певного автора. Бажано, щоб письменник був родом з того міста, про яке пише, аби розумів усю специфіку жителів, історію Полтави, району, вулиці.

– Цю книжку написав за два тижні. Перший збір матеріалів я здійснив за 4 дні, потім зрозумів, що цього буде замало. Поїхав потім ще на три тижні. Після цього працював над тими «підшивками», зустрічався із людьми, які могли розповісти чимало цікавих історій – зазначає журналіст.

За його словами, про івано-франківські 90-і він розмовляв з тими, хто тоді починав свою творчість: Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, журналіст Богдан Скала.

Сам автор характеризує цю книгу за жанром нон-фікшн – реальні історії. Чи не єдиною помилкою може бути те, що деякі епізоди стерлися із пам’яті оповідачів. Оповідь доповнено й особистими спогадами, крізь які простежуються типові ситуації й настрої, притаманні «ліхім дев’яностим».