•  

Президент Ющенко жертвував на пам’ятник Мазепі через Балогу – Кульчинський

330
Президент Ющенко жертвував на пам’ятник Мазепі через Балогу – Кульчинський

Микола Кульчинський, голова Полтавського обласного об'єднання «Просвіта», відзвітував за витрачені кошти на пам’ятник гетьману Івану Мазепі в Полтаві під час відкритої прес-конференції.

Віктор Ющенко, тодішній Президент України, також виділив кошти на пам’ятник гетьману. Микола Кульчинський у в публічному виступі 2015 року назвав розмір президентського траншу 150 тис. грн. Та в звіті «Просвіти» Кульчинський приписав третьому Президентові ще 100 тис. грн.

Цю прикрість Микола Кульчинський пояснив непорозумінням із жертводавцем. Мовляв, Віктор Ющенко передавав гроші через Віктора Балогу, а Кульчинський записував їх на останнього.

- Було так. Віктор Андрійович приїхав на Сорочинський ярмарок. Ми там зустрілися окремо: я, Асадчев і Віктор Андрійович. Він (Ющенко – ОБ) спитав, як іде збір коштів. Я кажу, ось Балога виділив 100 тисяч. Він каже, який Балога? Я Виділив йому кошти для вас. Формуючи остаточний варіант списку, я записав 250 тисяч на Віктора Ющенка. Балога виконував його волю. Він (Балога – ОБ) мені давав, а я був трошки наївний. Думав, що це він дає.