•  

15 мільйонів «благодійних внесків» зідрали полтавські лікарні з пацієнтів минулого року – розслідування

2860
15 мільйонів «благодійних внесків» зідрали полтавські лікарні з пацієнтів минулого року – розслідування

У 2014 році «благодійні» внески у лікарнях Полтави склали понад 15,5 мільйонів гривень. Грошима до лікарень дійшло тільки 600 тисяч.

Такі цифри наводить «Інституту аналітики та адвокації» посилаючись на власне дослідження неформальних платежів у Полтавських лікарнях.

За його результатами «ІАА» наголошує на непрозорості діяльність благодійних фондів у лікарнях: «анонімне анкетування пацієнтів з приводу діяльності «благодійних» фондів показало, що існує необхідність у категоричному вирішенні ситуації».

«Куди йдуть кошти з благодійних лікарняних фондів — достеменно невідомо. Така проблема існує не лише у Полтаві, а й у більшості областях нашої держави. Хоча в ідеалі «благодійні» внески повинні використовуватись на медпрепарати, сучасне обладнання та інші необхідні лікарням (і, головне, пацієнтам) речі, їхня подальша доля у більшості випадків залишається невідомою. Не дивно, що благодійними грошами зацікавилися і у Полтавському обласному відділенні антимонопольного комітету. Вони зобов’язали головне управління охорони здоров’я Полтавської ОДА впровадити відповідний механізм, який би контролював використання коштів. При цьому, в обласному управлінні здоров’я вже давно не рекомендували співпрацювати з благодійними фондами» - ідеться в повідомленні.

Інститут аналітики та адвокації займається проблемою неформальних платежів у лікарнях з 2013 року. За цей час експерти організації дослідили і проаналізували діяльність благодійних фондів у 12 областях України, включно із Полтавською. У кожній області були виявлені ті ж проблеми, що і у Полтаві. Громадські діячі обіцяють зробити Полтаву прикладом практичної боротьби з неформальними платежами для документування міжнародної організації International Budget Partnership.

Коментарі