•  

2 млн грн. зекономили українці на проходженні якісної діагностики гепатитів

720
2 млн грн. зекономили українці на проходженні якісної діагностики гепатитів

«Якісна діагностика – перший крок до одужання» – за сприяння Благодійної організації «Світло Надії під цією назвою 2 роки тому стартувала соціальна ініціатива. Вона має на меті збільшити кількість обстежень на вірусні гепатити В і С, і як наслідок – збільшити доступ до лікування вірусних гепатитів.

2 роки тому за ініціативи БО «Світло Надії» відбулась зустріч із керівництвом приватних лабораторій, завдяки чому вдалось досягти домовленостей про надання знижки кожному, хто має необхідність у проходженні обстеження з метою виявлення вірусних гепатитів й інших захворювань. Першою до ініціативи «Якісна діагностика – перший крок до одужання» долучилась приватна лабораторія «Синево», згодом – «INVITRO». Знижки діють у 20-ти містах України, адреси неурядових організацій, які надають знижку для проходження діагностики, можна дізнатися на сайті hepatit.org.ua.

За словами Олександра Соляника, керівника медико-соціальної служби БО «Світло Надії», ця домовленість включає в себе два пакети. Перший – необхідні процедури, потрібні для виявлення вірусного гепатиту (знижка складає 50 %). Другий – деякі обстеження стосовно гепатиту, гінекологічний, інфекційний й онкологічний пакети (знижка складає 30%).

Цією ініціативою скористалось вже понад 5 тисяч людей по всій Україні. Говорячи мовою цифр, це зекономило понад 2 мільйони гривень українським пацієнтам.

Якщо дивитися свіжі дані по Полтаві, то з січня по травень 2014 року діагностику на вірусний гепатит С пройшло 299 мешканців, на решту хвороб – 19 чоловік. У БО «Світло надії» зазначають, що ставлять для себе мету максимального інформування населення про існуючу ініціативу: «Якісна діагностика дозволяє своєчасно почати лікування. Сьогодні пацієнти мають можливість скористатись цією послугою зі знижкою. Раннє виявлення захворювання на вірусний гепатит С – перший крок до одужання».

Роман Повзик

Коментарі