•  

23-й російський "гумконвой" вдерся до України з небезпечним вантажем

13090
23-й російський "гумконвой" вдерся до України з небезпечним вантажем

23-й російський так званий "гуманітарний конвой" у складі 120 автомобілів перетнув кордон України і прямує до Донецька і Луганська.

"Дві колони МНС Росії з гуманітарним вантажем для Донбасу після проходження митного оформлення перетнули кордон і почали рух у бік Донецька і Луганська", - передає РІА "Новости" з посиланням на Національний центр управління в кризових ситуаціях МНС Росії.

Державна прикордонна служба України повідомляє, "що переміщення "гумконвою" відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та національного законодавства і погоджених із Міжнародним Комітетом Червоного Хреста модальностей, контроль українською міжвідомчою групою здійснювався лише шляхом візуального спостереження без виконання контрольних функцій".

Із 7:30 до 8:25 через пункти пропуску "Донецьк" (РФ) та "Матвєєв Курган" (РФ) на в’їзд в Україну прослідувало дві колони "гумконвою" у складі 124 автомобілів.

Особливістю двадцять третього "гумконвою", за даними українських прикордонників, є "перевезення РФ небезпечного вантажу, а саме гербіцидів (6 а/м), та вантажу негуманітарного характеру – піноутворювача (3 а/м), металоконструкцій (1 а/м)".

Як неодноразово зазначали представники української влади та спецслужб, під виглядом "гуманітарних конвоїв" військове командування РФ постачає російським солдатам та найманцям паливно-мастильні матеріали, нову техніку, а також озброєння і боєприпаси, а вже звідти вивозить тіла загиблих у бойових зіткненнях, унікальне виробниче обладнання із загарбаних районів.

ОБСЄ також не вважає ці автоколони "гуманітарними" й називає їх у своїх звітах "російським конвоєм" ("russian convoy"), оскільки всередині, за даними організації, часто доправляються товари подвійного призначення - "матеріальні цінності, які можуть використовуватися як цивільними, так і військовими фахівцями".

Приміром, 12 грудня 2014 року дев'ятий "гумновой", згідно з даними ОБСЄ, доставив на Донбас з Росії справжній пересувний "командний пункт" ("command and control vehicle").

Щоразу російські "гуманітарні конвої" з'являються на окупованій території України без узгодження з офіційним Києвом, так само як і з міжнародним організаціями, насамперед із Червоним Хрестом.

Українські прикордонники та митники не беруть участі в огляді вантажів, а також не мають змоги їх оформити, оскільки російська "гуманітарка" перетинає державний російсько-український кордон через недіючі контрольно-пропускні пункти, інфраструктура яких знищена росіянами під час бойових дій.

Коментарі