•  

24 березня Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Пересувний флюорограф у Полтаві сьогодні працюватиме на Південному вокзалі

330
24 березня Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Пересувний флюорограф у Полтаві сьогодні працюватиме на Південному вокзалі

Кожен із нас щодня вирішує безліч різних проблем та питань. Часом нагальні та невідкладні справи примушують забути про себе. Навіть почуваючи себе хворими, ми відкладаємо візит до лікаря, бо не вважаємо нашу недугу вартою уваги та дорогоцінного часу. Іноді бракує необхідної інформації або нами володіють хибні переконання, які заважають вчасно звернутися за допомогою.

Туберкульоз є небезпечним та дуже важким захворюванням, але на початку він має "прихований" перебіг. Часто людина, що захворіла, вважає, що перевтомилася або має застудне захворювання. Тому люди звертаються до лікаря лише після появи важких симптомів, коли лікування туберкульозу набагато складніше та триваліше.

Відомо, що туберкульоз — інфекційне захворювання. Тобто існує мікроорганізм, що спричинює захворювання. Збудником туберкульозу є мікобактерія туберкульозу (паличка або бацила Коха). Найчастіше зараження відбувається повітряно-крапельним або повітряно-пиловим шляхом.

Відсоток інфікування більший у людей з групи ризику, бо в них імунітет знижений внаслідок способу життя та поганого харчування. На жаль, пересічні громадяни теж ризикують через погіршення екологічної ситуації, стреси та перевтому. Туберкульоз не зважає на соціальний чи фінансовий стан.

Найбільший ризик мають люди, що інфіковані ВІЛ та хворі на СНІД. Високий ризик мають: люди, які знаходяться у постійному контакті з хворими на "відкриту" форму туберкульозу; люди, що зловживають алкоголем або вживають наркотики; люди, що мають знижений імунітет через недостатнє харчування та погані умови життя, або через наявність хронічних захворювань.

Досить високий рівень ризику у курців через порушення захисної функції слизової оболонки дихальних шляхів.

Крім того, високий ризик захворіти мають діти, бо їх імунна система ще не сформувалася, та люди похилого віку через вікове ослаблення імунітету.

Симптомами туберкульозу є: кашель, частіше сухий, що продовжується понад 2-3 тижні, кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі), підвищення температури без очевидних причин більш як 5-7 днів, задуха, раптове схуднення, погіршення або відсутність апетиту, постійна слабкість, підвищена втомлюваність та пітливість, особливо вночі.

Якщо є подібні симптоми, негайно зверніться до лікаря. Одразу призначте візит, не посилаючись на невідкладні справи, відсутність часу або грошей. Згідно з чинним законодавством та відповідно до Національної програми боротьби з туберкульозом, лікування туберкульозу в Україні здійснюється безкоштовно.

Обстеження осіб, що перебували у тісному контакті з людиною, хворою на туберкульоз, обов’язкове. Це дозволяє виявити захворювання на ранніх стадіях або при наявності показань провести профілактичне лікування, що значно зменшує вірогідність захворювання.

Повне одужання можливе при умові раннього початку та суворого дотримання режиму лікування і рекомендацій лікаря. При ускладнених формах туберкульозу лікування більш складне та тривале, але повне одужання теж можливе. Головне — вчасно звернутися за допомогою.

Так, у рамках місячника по боротьбі із туберкульозом, який триває з 1 по 31 березня, у Полтаві з 20 по 24 березня працював пересувний флюорограф. Тому сьогодні, 24 березня, всі полтавці мають змогу пройти безкоштовне обстеження на туберкульоз. Цього дня пересувний флюорограф працюватиме біля Південного вокзалу.

Варвара Самохіна

Коментарі