•  

500 га лісів щорічно вирубують на Полтавщині

660
500 га лісів щорічно вирубують на Полтавщині

Щорічно в Полтавській області в об’єктах природно-заповідного фонду проводяться рубки на площі близько 500 га. При цьому заготовлюється близько 15000 куб. м. деревини – про це повідомили під час круглого столу щодо мораторію на вирубку лісів у регіоні.

Рубки лісу, і насамперед санітарні, як і очищення лісу від захаращеності, завдають величезної шкоди видам тварин, рослин і грибів, занесених до Червоної книги України та Списку Бернської конвенції.

Від санітарних рубок лісу в об’єктах природного-заповідного фонду страждає 122 червонокнижних видів (89 видів фауни і 33 види флори з Червоної книги України), а також 119 видів тварин, занесених до Списку 2 Бернської конвенції.

Щорічно в Україні в заказниках вирубується 412488 куб. м. на площі 9600 га, в заповідних урочищах вирубується 4584 куб. м. на площі 192 га. 38 територій (28%), через різні суцільні рубки лісу втрачають свою екологічну цінність. Особливої шкоди біорізноманіттю наносять різні види суцільних рубок санітарні, лісовідновні, рубки реконструкції, так як при їх проведенню вирубуються цілі шматки лісу, а рідкісні рослини і тварини втрачають свої місця проживання і розмноження. 

Коментарі