•  

597 тис. грн пообіцяли виділити на книгодрукування в 2017 році в Полтаві

330
597 тис. грн пообіцяли виділити на книгодрукування в 2017 році в Полтаві

У рамках підтримки книги у полтавській області, видавництва та автори отримають 597 тис. грн на книгодрукування. Багато це, чи мало? І чи побачать полтавці ці книги?

Як розповідає директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вадим Штефан, у 2016-му році ця цифра складала 500 тис. грн. Проте, за його словами, ця кількість грошей може збільшитись з волі депутатів. Це лише за підрахунками його департаменту сума має стати більшою.

Та чи допоможе це книзі привернути увагу полтавців? У серпні у Полтаві фотохудожник, журналіст та громадський діяч Костянтин Бобрищев презентував книгу «Війна та мир». Масовою її не можна назвати, оскільки тираж її складав лише 1000 екземплярів. За словами самого ж автора, більша кількість екземплярів поширені по бібліотеках, до окремих осіб у Полтавській ОДА та деякі департаменти тієї ж установи.

На початку 2013 року компанія Research & Branding Group визначила, що більше половини українців (51 %) не читають книг. При цьому серед тих, хто читає, 18 % робить це майже щодня.

Тим часом «Дослідження читання книжок в Україні» від компанії GfK Ukraine демонструє трохи інакшу картину: 51 % українців віком 15-59 років прочитали щонайменше одну книгу протягом останніх трьох місяців. При чому це дослідження згадана компанія проводила два роки поспіль – влітку 2013 та 2014, і показник в обох випадках був однаковим.

Ще одна компанія – pro.mova ґрунтовно досліджувала читання в Україні у серпні 2013 – січні 2014. І серед їхніх респондентів 88,3 % читають хоча б щось. 57,9 % стверджують, що за останній рік прочитали бодай одну книжку. Щоправда 10 % з цієї групи не змогли пригадати назви останньої прочитаної книги. pro.mova з’ясувала, що в середньому українець старше 16 років читає 4,3 книги на рік.

За даними компанії, більшість українців каже, що любить читати (77,7%) і що читає недостатньо (53,9 %). Одному сеансу читання респонденти присвячують переважно від 30 хв до години, художню літературу читають довше – 1–2 години.

Враховуючи те, що з 2014-го року по 2016-й економічна ситуація погіршилась, можна зробити висновок, що українці стали читати ще менше книжок. Жодної урядової політики, направленої на зростання купівельної спроможності, попляризацію друкованої продукції наразі немає, і на 2017 не презентовано.

Детальніше про стан книгодрукування та видавничої справи, низьку популярність книги розповідає в ефірі Еспресо директорка видавництва «Основи» Богдана Павличко: 

Коментарі