•  

7 звичок, що негативно впливають на наше серце

4070
7 звичок, що негативно впливають на наше серце

Тіло людини - злагоджена система, де кожна частина невід'ємна, важлива і виконує свою функцію. Серце є основоположним органом, порушення в його роботі можуть призвести до серйозних наслідків. Ось чому важливо дбати про здоров'я серця і постійно стежити за його станом. У нашій статті ми розповімо, які звички негативно позначаються на роботі серця і від яких чинників варто захистити своє здоров'я.

Які звички негативно впливають на здоров'я серця?

Серце - один з головних органів нашого тіла, відповідальний за здійснення кровообігу і доставку корисних речовин до всіх систем організму. Однак, існує ряд факторів, які суттєво погіршують роботу серця, особливо, якщо ми не дбаємо про його здоров'я. Стрес і хвилювання, що прискорюють серцевий ритм, шкідлива їжа, що руйнує серцево-судинну систему і т. д. Для того, щоб захистити себе та близьких від раптового серцевого нападу, інфаркту та інших серйозних захворювань, необхідно знати, які звички небезпечні для нашого серця. Читай про це далі.

1. Сіль Напевно, ви вже здогадалися, про що піде мова. І незважаючи на те, що населення Землі знає про негативний вплив солі на організм, люди продовжують споживати її в необмежених кількостях. Чому? Все просто: сіль надає смак їжі, і це одна з найпопулярніших спецій у світі. Однак, варто знати, що сіль провокує розвиток гіпертонії, підвищує артеріальний тиск і мало-помалу перетворюється на бомбу уповільненої дії, яка одного разу спрацює абсолютно несподівано. Чи варто піддавати серце такій небезпеці? Звичайно, ні! Обмеж споживання солі, відмовся від напівфабрикатів і фаст фуду, а також солоних закусок і снеків.

2. Стрес і перевтома Стрес впливає негативно як на жінок, так і на чоловіків, хоча наслідки можуть відрізнятися. На чоловічий організм стрес робить короткостроковий негативний ефект, в той час, як жіночий організм має властивість накопичувати втому, що потім провокує розвиток різних хвороб. Варто звернути увагу, що одним із серйозних наслідків фізичного та емоційного перевтоми для жінки може стати захворювання, відоме як стресова кардіоміопатія або «синдром розбитого серця», пов'язана з гострою серцевою недостатністю. Навчися справлятися зі стресом, негативними емоціями і втомою і знаходити можливість для повноцінного фізичного та емоційного відпочинку.

3. Дефіцит фізичної активності і ожиріння Відповідно до думки експертів, хворобою XXI століття є сидячий спосіб життя, неправильне харчування і споживання насичених жирів. Все це вкупі з ожирінням і гіпертонією викликає серйозні серцево-судинні проблеми. Важливо мати на увазі: з кожним роком вік пацієнтів з такими симптомами молодшає. Не забувай про щоденні піші прогулянки, фізичні вправи і активний спосіб життя, а також організуй життя дитини в адекватному режимі - необмежений час, проведений за відеоіграми, комп'ютерами і біля телевізора, є головною причиною порушення здоров'я у дітей.

4. «Їм, значить існую» Мова йде про феномен, який став популярним предметом наукових досліджень в останній час. Наведемо приклад: ми повертаємося додому після важкого дня і замість того, щоб зробити зусилля і приготувати здорову збалансований вечерю, ми шукаємо чим би перекусити, швидко вгамувати голод і зняти стрес. Снеки, піца, газовані напої, солодощі ... не становлять правильний раціон. У цій ситуації ми їмо, щоб їсти, заспокоїти нерви і заощадити час. Безсумнівно, напівфабрикати і готова їжа полегшують життя, оскільки вимагають від нас тільки розігрівання в мікрохвильовій печі. Але! Немає нічого більш шкідливого для здоров'я. Пам'ятай, харчування необхідно тілу не тільки для насичення і вгамування голоду, а й для заповнення запасу корисних речовин, енергії, води, важливих для активної і повноцінного життя.

5. Холестерин Коли мова заходить про холестерин, ми також говоримо і про гіпертонію, і про «мовчазні» хвороби, що протікають безсимптомно. Найчастіше ми нехтуємо регулярним оглядом у лікаря і медичної діагностикою. Але не варто ставитися до здоров'я легковажно - рівень холестерину є важливим показником стану організму. «Поганий» холестерин осідає на стінках артерій і вен, створюючи небезпечні скупчення і перешкоди для струму крові, провокуючи розвиток інфаркту. Контролюй рівень холестерину за допомогою натуральних засобів і способів і регулярно проходити медичне обстеження.

6. Недостатній і неякісний сон Ідеальним для здоров'я вважається семи- або восьмигодинний сон. Ми знаємо про це, але все одно скорочуємо час сну, присвячуючи його перегляду телевізора, комп'ютерним іграм, розмов по телефону, смартфонам і гаджетам. Пам'ятай про негативний вплив електроприладів, випромінювання яких посилює втому і провокує безсоння. При цьому, здоровий і повноцінний сон необхідний організму для здійснення біологічних процесів: наприклад, дезінтоксикації лімфатичної системи, печінки і т. д. Дефіцит сну призводить до гормонального дисбалансу, який прямо позначається на здоров'ї серця.

7. Куріння Якщо ти входиш до групи курців, ми хочемо запитати: чи знаєш ти про наслідки шкідливої звички для твого здоров'я? Куріння підвищує пульс, провокує збої в серцевому ритмі і серйозні коронарні захворювання. І це лише негативний ефект, який він справляє на серцево-судинну систему. А якщо підсумувати шкоду від куріння для всіх систем організму? Без сумніву, відмова від сигарет буде кращим подарунком твоєму здоров'ю, продовжить життя і поліпшить її якість. Прийшла пора перестати відкладати і зробити цей рішучий крок, чи не так?

Коментарі