•  

86 тисяч га землі Полтавщини займають болота

1540
86 тисяч га землі Полтавщини займають болота

Жителів міста запросили на інформаційну виставку «Водно-болотні угіддя» – безцінний дар природи».

Експерти зазначають, що водно-болотні угіддя є природним захисним буфером під час стихійних лих. Посеред суші болота виконують роль своєрідної губки, в якій збирається вода під час злив та повеней, а протягом засушливого періоду вони затримують наступ посухи і компенсують нестачу води.

На сьогоднішній день, в Полтавській області відкриті заболочені землі займають майже 86 тисяч га –3 % території.Кожного року, чимала кількість цих водних ресурсів скорочується через штучне висушування та підземні роботи, що порушують маршрут протікання ґрунтових вод.

Найбільші площі водно-болотних угідь зосереджені у Глобинському, Кобеляцькому, Кременчуцькому, Оржицькому, Семенівському, Пирятинському районах.

Презентація пройшла в Полтавській обласній бібліотеці Котляревського і мала за мету ознайомити містян з важливістю збереження водних ресурсів такого типу.

Довідково: Захід приурочено до всесвітній дня водно-болотних угідь. Який почав відзначатисяз 1971 року, коли в місті Рамсаре було підписано конвенцію про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, Україна поновила своє членство в конвенції у 1996 році та входить в число 168 країн – Договірних Сторін.

Олександр Гуцул

Коментарі