•  

9 травня на червоній площі лунатимуть речівки на суахілі: «Kuishi kwa muda mrefu kubwa kiongozi Comrade Putin nyeupe kabila!»

440
9 травня на червоній площі лунатимуть речівки на суахілі: «Kuishi kwa muda mrefu kubwa kiongozi Comrade Putin nyeupe kabila!»


Професор державного університету Ілії (Грузія) О.Панфілов, засновник і директор московського Центру екстремальної журналістики, розповів про святкування російськими 9 травня. Професор зокрема зазначив:

«На Червоній площі зберуться залишки друзів Росії, серед яких будуть диктатори, вожді (племен) і глави тоталітарних режимів. Мешканці Кремля перетворили країну в ізгоя.

Блогери постійно стежать за списком погодившихся і відмоввившихся від участі в «параді» 9 травня в Москві глав держав. У списку погодившихся - глави залишків Радянського Союзу, країн третього світу і лідер батьківщини чучхе. У списку відмовившихся - майже вся економіка світу і лідери геополітичного впливу. Для Путіна настав момент істини, коли якісний і кількісний склад гостей добре покаже, де знаходиться Росія і ким вона є для світу. Хоча поспішати рано - список погодилися може ще й зменшитися.

Для Путіна 9 травня - єдина можливість утримувати росіян в стані ейфорії від власних казок. Вони так звикли за 70 років до того, що Росія - переможець всього, чого можливо, що втратити таку можливість - святкувати придуманий радянською пропагандою свято - це втратити себе. Навіть Сталін намагався не випинати «день перемоги». Щоб над ним і над його імперією не сміялися.

Путін - сталініст. Не тільки зовні вже багато разів давав позитивну оцінку радянському вождю. Він сталініст всередині, сам по собі - за способом життя, думки та вчинків. Як Сталін, він наближає до себе людей і так само розганяє, постійно побоюючись зради. Як Сталін, він веде замкнутий спосіб життя, приховуючи свою сім'ю і стосунки з друзями.

Як Сталін, він живе усамітнено за містом, ховаючись за високими парканами і величезною кількістю охоронців. Як Сталін, він схильний до авторитарного стилю керівництва - йому не до вподоби демократія і все, що пов'язано зі свободами. Якби Путін жив 70 років тому, ще невідомо, хто б переміг у змаганні за кількістю розстрілів - Сталін чи Путін. Думаю, що Путін би став чемпіоном.

Як Сталін, Путін - огидний полководець. Йому здається, що він щось знає і щось вміє. Як у Сталіна, у Путіна є свій «товариш Жюков» - це Сергій Кожугетовіч, якому він повністю довіряє, але який теж нічого не розуміє у військових справах. Тому Путін, як і Сталін, абсолютно не рахується з кількістю жертв. Він шле на Донбас все більше і більше солдатів, як Сталін укладав мільйони радянських солдатів під час безглуздих штурмів маленьких міст або незначних висот.

Як і для Сталіна, для Путіна війна - це щоб було голосно, шумно, багато стрілянини і вибухів, щоб потім генерали могли писати барвисті мемуари, за якими б знімалися пропагандистські фільми. Як і Сталін, Путін хоче бути моральним лідером, за яким би йшли мільйони, плакали при його появі, аплодували по дві години і кричали б - «Хай живе наш дорогий вождь і вчитель Володимир Володимирович!»

Як і у Сталіна, у Путіна є свій Суслов - Владислав Юрійович, у якого стільки ж прав, скільки було у сірого кардинала, який майже 30 років командував ідеологією, придумуючи речівки на славу КПРС і безглузді гасла про «СРСР - оплот миру». Як і Суслов, Владислав Сурков уже пережив одного і трудиться при другому вожді нової Росії.

І якщо Путін так намагається бути схожим на свого кумира, то доведеться звикнутися і з тим, що Росія повертається під «залізну завісу», як це було з 1919 до 1991 року.

При Сталіні всякі шпигуни з колгоспів пискнути не могли. Путін робить те ж саме. При Сталіні театри були ідеологічними, витриманими й половину своїх вистав були зобов'язані ставити на тематику марксизму-ленінізму, з обов'язковою п'єсою про Леніна кожен квітень. Путінська Росія повертає під ідеологічний контроль театри. ЗМІ вже під контролем.

Як Сталін, Путін підім'яв під себе церкви - РПЦ (Церква Сатани й Антихриста) в першу чергу. Якщо продовжити порівняння двох вождів, то, як для Сталіна, для Путіна конфесії не мають відношення до релігії, вони повинні виконувати ідеологічну роль, оскільки КПРС, а зараз «Єдина Росія», не справляється. Путін і попів поставив би в колони, благо їх багато, і повів би по Червоній площі зі зброєю в руках, як клірики РПЦ знаходяться в російських війнах останніх років.

До Сталіна на святкування 9 травня ніхто не приїжджав, крім лідерів народної демократії - з країн окупованого російськими військами східного блоку. Путіну вдалося стати схожим на Сталіна і цим.

Не спокушайтеся себе надією з приводу реакції населення Росії, але зовсім смішно буде порівняння - російські війська по кремлівській легенді «звільняли Європу», а на трибуні разом з Путіним будуть стояти азіати та африканці.

І понесеться над Червоною площею клич на суахілі: «Kuishi kwa muda mrefu kubwa kiongozi Comrade Putin nyeupe kabila!» («Хай живе великий вождь білого племені товариш Путін!»).

Для росіян з'явиться можливість задуматися - що відбувається. А це всього-на-всього російський вождь щось святкує, а навколо нього - друзі. «З ким поведешся - від того й наберешся».

Відділ моніторингу 

Коментарі