•  

Рішення про скасування позаблокового статусу України прийнято

110
Рішення про скасування позаблокового статусу України прийнято

Сьогодні 23 грудня на сесії Верховної Ради було прийнято резонансний закон, запропонований Президентом Петром Порошенком, згідно якого Україна скасовує позаблоковий статус і розпочинає інтеграцію для вступу в НАТО.

За проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості» (№1014-3) проголосувало 303 депутата з 309, що були зареєстровані у сесійній залі.

Нагадаємо, попередній закон, який визначав зовнішню політику України був прийнятий 1 липня 2010 року і називався «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики», в ньому було закріплено принцип позаблоковості і відмову інтегрувати до НАТО. Зміни, які прийняла ВР можна простежити за допомогою таблиці, порівнявши ці два Закони.

ЗУ «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики»

2010 рік

«Про основи національної безпеки України»

2014 рік

  • 1.

Пріоритетом національних інтересів є інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір; розвиток рівноправних взаємовигідних відносин з іншими державами світу в інтересах України.

Серед пріоритетів національних інтересів є інтеграція України у європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі та в євроатлантичний безпековий простір; розвиток рівноправних взаємовигідних відносин з іншими державами світу в інтересах України.
  • 2.

Основними напрямами державної політики є забезпечення повноправної участі України в загальноєвропейській та регіональних системах колективної безпеки, набуття членства у Європейському Союзі при збереженні добросусідських відносин і стратегічного партнерства з Російською Федерацією, іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, а також з іншими державами світу.

Основними напрямами державної політики з питань національної безпеки України є: у зовнішньополітичній сфері – проведення активної міжнародної політики України з метою, зокрема, поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації.
  • 3.

Україна як європейська позаблокова держава здійснює відкриту зовнішню політику і прагне співробітництва з усіма заінтересованими партнерами, уникаючи залежності від окремих держав, груп держав чи міжнародних структур.

Україна як європейська держава здійснює відкриту зовнішню політику і прагне рівноправного взаємовигідного співробітництва з усіма заінтересованими партнерами, виходячи, в першу чергу, з необхідності гарантування безпеки, суверенітету та захисту територіальної цілісності України.
  • 4.
Україна дотримуватиметься політики позаблоковості, що означає неучасть України у військово-політичних союзах, пріоритетність участі у вдосконаленні та розвитку європейської системи колективної безпеки, продовження конструктивного партнерства з Організацією Північноатлантичного договору та іншими військово-політичними блоками з усіх питань, що становлять взаємний інтерес. Серед основних засад зовнішньої політики передбачено поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації.

Закон вступить у силу наступного дня після його опублікування.

Коментарі