•  

Адвокати родин Небесної сотні звернулись до Луценка через розформування Департаменту спецрозслідувань

110

Адвокати родин Небесної сотні та потерпілих учасників Революції Гідності звернулися до генпрокурора Юрія Луценка через розформування Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури, який розслідує справи Майдану. Про це йдеться у зверненні громадської організації «Адвокатська дорадча група».

«Адвокати потерпілих надзвичайно стурбовані інформацією про заплановану ліквідацію Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України. Ми розцінюємо цей крок, як згортання розслідування справ Майдану і залишення напризволяще справ, які вже передані до суду», — заявили захисники.

Адвокати заявили, що з початку розслідування справ Майдану вони вимагали створити координаційний центр розслідувань злочинів, скоєних під час Революції Гідності. На думку захисників, лише після створення Департаменту спецрозслідувань «почались реальні просування в розслідуванні».

«Вважаємо, що метою зазначеної реорганізації (ліквідації ДСР) є позбавлення від незручного та нелояльного підлеглого – Сергія Горбатюка, незручних слідчих і прокурорів», — заявили адвокати.

Вони вимагають від Юрія Луценка:

  • 1. Залишити і підсилити Департамент спеціальних розслідувань.
  • 2. Не зменшувати, а збільшити кількість слідчих і прокурорів ДСР, задіяних в розслідуванні і процесуальному керівництві. А також припинити чинити на них тиск.
  • 3. Не зупиняти процес розслідування надуманими організаційними діями, як то виведення за штат слідчих і процесуальних керівників.
  • 4. В повному обсязі забезпечити кадрово та матеріально ДСР з тим, щоб цей структурний підрозділ Генеральної прокуратури міг й надалі виконувати поставлене перед ним завдання – організовувати та проводити досудове розслідування злочинів, вчинених стосовно учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Раніше в ефірі «Громадського» керівник Департаменту спецрозслідувань С.Горбатюк сказав, що в його підрозділу забирали провадження, які мали перспективу завершення.

22 червня народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook про те, що генпрокурор Юрій Луценко планує ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури. Пізніше речниця генпрокурора заявила, що Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури мають намір трансформувати у слідче управління.

Також в інтерв'ю «Громадському» Горбатюк заявив, що процедура реорганізації Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури передбачає виведення за штат всіх працівників та новий набір. Таким чином вище керівництво ГПУ хоче впливати на прокурорів та слідчих, а також вибірково притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.

Посилання на джерело: https://hromadske.ua/posts/advokaty-rodyn-nebes...

Коментарі