•  

Аграрії виплатять власникам паїв 2.3 млрд грн за оренду землі на Полтавщині

770
Аграрії виплатять власникам паїв 2.3 млрд грн за оренду землі на Полтавщині

Цього року власники паїв у Полтавській області отримають 2 295 млн. грн оплати за надання в користування своїх земельних ділянок. Середній розмір орендної плати в області становить 2 081 грн. за гектар. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року (1 446 грн./га) вартість оренди земельних паїв зросла майже на 70 %. Про це повідомили в прес-службі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.

Вартість оренди одного гектару земельного паю на Полтавщині одна з найвищих в Україні.

Загалом аграрії Полтавщини уклали з власниками земельних паїв більше 302 тисяч договорів оренди на землі загальною площею 1103 тис. гектарів. Переважна кількість укладених угод оренди – це середньострокові угоди строком на 8-10 років.

Відзначимо, що цього року 44% угод укладені з орендною ставкою 6 - 7 % від нормативної грошової оцінки землі (132,5 тис. договорів оренди), а 17% укладених угод мають орендну ставку понад 7 % (51,8 тис. договорів).

Орендарі вже почали проводити розрахунки за користування землею. Власники паїв з початку року фактично отримали 1 042,716 млн. грн, або 45% від передбаченої укладеними договорами орендної плати.

Найвища вартість оренди землі у Новосанжарському (2955 грн./га), Шишацькому (2949 грн./га), Пирятинському (2549 грн./га) районах. Найнижча – у Гадяцькому (1024 грн./га), Кременчуцькому (1167 грн./га) та Козельщинському (1488 грн./га) районах Полтавської області.

Довідково:

Відповідно до ст. 93 Земельного кодексу України, право оренди земельної ділянки – це засноване на договорі строкове платне володіння й користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам і юридичним особам України, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об’єднанням і організаціям, а також іноземним державам.

Коментарі