•  

Американці стурбовані російською загрозою в Арктиці

110
Американці стурбовані російською загрозою в Арктиці

Для ведення бойових дій в умовах Арктики Росія в даний час підготовлена краще, ніж США, вважає американський онлайн-журнал We Are The Mighty.

Як пише журнал, авторами якого є колишні і діючі військовослужбовці США, в Арктиці Сполучені Штати «програють» Росії війну, яка ще не почалася.

На думку авторів статті, зростаюча напруженість між Москвою і тими країнами Заходу, які мають претензії на ресурси цього регіону, може в подальшому призвести до «конфронтації в льодах».

Москва, як зазначає видання, провела в Арктиці великомасштабні військові навчання за участю 38 тис. солдатів, 50 кораблів і підводних човнів, а також 110 літаків.

Крім того, в останні місяці Росія перевірила оборону США та їхніх союзників по НАТО в цьому регіоні, пише видання. Альянс також провів «субарктичні маневри», але пройшли вони південніше і пізніше за часом - наприкінці весни, через що складності ведення бойових дій в умовах півночі були не настільки очевидні.

На думку автора статті Девіда Ная, Росія «краще підготовлена до боїв» в Арктиці, і далі автор статті пояснює чому.

По-перше, у Москви, у порівнянні з Вашингтоном, значно більше криголамів. Згідно наведеної у статті інформації, у США всього лише 5 криголамів, у Росії ж їх більше 40.

По-друге, у Росії і морські карти краще, і досвіду більше. Російські карти навіть канадської Арктики краще тих, які є у самої Канади, відзначає автор з посиланням на видання The Globe and Mail.

Пояснюється це тим, що, як пише видання, «Росія провела всю холодну війну під арктичними льодами». І до цих пір у Росії безліч радянських карт і документів, що пояснюють, як слід діяти в цьому регіоні. До того ж, Москва все ще проводить великомасштабні навчання.

США, в свою чергу, рідко організовують маневри в Арктиці. Патрулювання регіону за допомогою американських підводних човнів також носить обмежений характер.

Крім того, американські надводні кораблі нечасто бувають у цьому регіоні, що частково пов'язано з тим, що вони не пристосовані до плавання в холодних водах. Росія ж протягом багатьох років розширювала свій флот з прицілом на Північний полюс, підкреслює We Are The Mighty.

Ще одна проблема Сполучених Штатів, на думку видання, полягає в тому, що у них немає глибоководних портів в Арктиці, в той час як у Росії їх 16.

ВМС США усвідомлюють свої проблеми щодо цього регіону, через обмеження бюджету, а також через наявність інших місій Вашингтону буде важко зробити «розворот у бік Півночі».

Відділ моніторингу

Останній Бастіон

Коментарі