•  

Американці українського походження приїхали допомогти Полтавщині

991
Американці українського походження приїхали допомогти Полтавщині

Прес-конференція представників Української громади у місті-побратимі Ірондеквойт (США, штат Нью Йорк) відбулася сьогодні в Полтавській облдержадміністрації.

Під час зустрічі посадовці та гості обговорили питання співпраці між Полтавою та представниками української громади в Ірондеквойті.Останніх представляло подружжя Володимира й Тамари Денисенко – засновники відносин міст-побратимів Полтава – Ірондеквойт, члени ради деректорів Української Федеральної кредитної спілки, організатори стажування полтавців в США по програмі «Відкритий Світ», члени українських організацій Америки.

Як зазначила Тамара Денисенко, це не перший її візит на Полтавщину. З часів проголошення Незалежності, українська громада в Америці висловлювала свою підтримку історичній Батьківщині. 

Яка саме допомога була надана, подружжя розповіло і цього разу. – Від початку проведення АТО і до сьогоднішніх днів, ми, як представники українства в США, всіма можливими методами намагаємося підтримати нашу історичну Батьківщину. Так за останій рік представники громади в Ірондеквойті зібрали та передали дороговартісну партію медикаментів на потреби бійців. Ми намагаємося співпрацювати не лише в такому, а і культурному плані. В самому місті проводяться щорічні фестивалі української пісні, – Тамара Денисенко. Також гості пообіяли посприяти в сфері розвитку спортивнопатріотичних організацій міста, зокрема «Пласту».

До відома: Відносини міст-побратимів Полтава – Ірондеквойт почалися в 1992 році. Рочестер і Ірондеквойт, як міста, розділяє адміністративний кордон, але українські громади цих міст діють як одна і разом долучилися до співпраці з Полтавщиною. Українці в цих містах проживають більше ста років, це найстарша громада Америки. І що неймовірно – громада й досі не загубила свою ідентичність, українські організації, українські церкви активно функціонують. Програма “Відкритий світ” започаткована у 1993 році. Її метою є обмін досвідом та думками між державами. У минулих роках до Америки приїжджали представники культури, освіти, адвокації. Також ми приймали ветеранів, сподіваюсь, що скоро ця програма стане доступною і для журналістів. У Рочестері багато українських сімей. Тому у нас є можливість розселяти учасників програми до українців, це сприяє встановленню атмосфери довіри, – розповіла Тамара Денисенко.

Коментарі

  • Никита Сиваш (30 серпня 2016, 14:30)

    Довольно таки похвально)