•  

АМКУ взявся за заводи, що синхронно обвалили закупівельні ціни на молоко

550
АМКУ взявся за заводи, що синхронно обвалили закупівельні ціни на молоко

За синхронний обвал закупівельних цін на молоко на три заводи в Полтавській області порушена антимонопольна справа.

Адміністративна колегіяПолтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України порушила справу за ознаками антиконкурентних узгоджених дій з боку ТОВ «Миргородський сироробний комбінат», ВАТ «Пирятинський сирзавод» та ТОВ «Новосанжарський молокозавод». Як встановило Відділення за результатами розгляду звернення народного депутата ці три підприємства встановили однаковий рівень закупівельних цін на молоко від населення Миргородського району з початку поточного року у розмірі 3 гривні за кілограм продукту, з 21 січня знизила ціну ще більше – до 2,70, з 1 лютого -до 2,50 грн.

Такі дії мають ознаки порушення конкурентного законодавства, оскільки молокозаводи узгоджували свої ціни – вважає відомство.

Як раніше повідомляв «Останній Бастіон», 5 травня селяни Полтавщини пікетували Кобеляцьку райдержадміністрацію через обвал реальної закупівельної ціни на молоко до 2 гривень за літр.

Також Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України порушила справу за ознаками зловживання монопольним становищем стосовно ВАТ «Пирятинський сирзавод», який за результатами досліджень відомства за заявами протягом січня-березня 2015 закуповував у населення молоко за нижчими цінами для подальшої промислової переробки в Гребінківському районі на відміну від інших районів, де є конкуренція.

Виробники молочної продукції зловживали монопольним становищем і порушили умови конкурентного законодавства.

Коментарі