•  

Антидемократичний рекорд встановила сесія облради: за вказівкою голови міліція заткнула рота громадськості

2640
Антидемократичний рекорд встановила сесія облради: за вказівкою голови міліція заткнула рота громадськості

Вперше в новітній історії Полтавської обласної ради з зали засідань міліція виганяє громадських активістів.

Інцидент стався після того, як група громадських активістів заблокували трибуну, у відповідь на відмову включення до порядку денного питання про скорочення посади заступника голови обласної ради.

В Полтавській облраді їх більше ніж в середньому по Україні – а на зарплатню кожного з них бюджет втрачає по 300-400 тисяч на рік, не враховуючи витрат на утримання діяльності. А саме результатів цієї діяльності, стверджують громадські активісти, і не видно.

Врешті депутати питання так і не проголосували – противником ідеї був голова облради Петро Ворона, голосувати за звернення він відмовився.

Після цього активісти вийшли на трибуну і оголосили перелік кримінальних справ в яких фігурують дії посадовців присутніх в залі.

Після цього Петра Ворона і роздратувався – звернувся до міліціонерів, що охороняють будівлю, з вказівкою вивести активістів з зали.

Формальний привід – образа. Один з активістів під час оголошення з трибуни переліку кримінальних справ на голову облдепартаменту охорони здоров’я Лисака називає чиновника брехуном, після того як той спробував з місця заперечити кримінал в своїх діях і підлеглих.

А головуючого засідання Петра Ворону слово «брехун» чомусь обурило більше, ніж кипа криміналу на посадовця.

Як прокоментував «Останньому Бастіону» громадській активіст Ігор Головатий, від слів якого Ворона з Лисаком і прикрилися міліцією,випадок, коли у засідання втрутилася міліція в полтавській облраді перший за всю її історію. На думку активіста, застосування сили щоби закрити йому рота красномовно свідчить про антидемократичні процеси у владі області та закритість від діалогу з громадськістю чиновників – адже він з трибуни лише назвав речі своїми іменами.

Коментарі