•  

Антимонопольний комітет оштрафував «Полтаваобленерго» за зловживання монопольним становищем

1850
 Антимонопольний комітет оштрафував «Полтаваобленерго» за зловживання монопольним становищем

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала ПАТ «Полтаваобленерго» на 34 тис грн. за зловживання монопольним становищем.

Як встановило Відділення за результатами розгляду заяви, ПАТ «Полтаваобленерго» в особі Кременчуцької філії не було дотримано термінів надання замовнику послуги з стандартного приєднання електроустановки житлового об’єкту в м. Кременчук, що є порушенням конкурентного законодавства у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку стандартного приєднання електроустановок замовників до електричних мереж, що експлуатуються товариством в територіальних межах Полтавської області. Вищевказані дії Кременчуцької філії ПАТ «Полтаваобленерго» можуть призвести до безпідставного затягування надання послуг з стандартного приєднання, та, як результат, до ущемлення інтересів споживачів.

«За умов існування конкуренції на даному ринку замовник послуги приєднання мав би змогу відмовитись від послуги і звернутись до іншого суб'єкта господарювання з метою отримання послуги при умовах дотримання вимог нормативних документів у сфері енергопостачання. В даному випадку конкуренція на ринку відсутня і ПАТ «Полтаваобленерго» в особі Кременчуцької філії має можливість встановлювати умови придбання споживачами послуг з приєднання електроустановок їх об’єктів до електричних мереж товариства, зловживаючи монопольним становищем», - зазначив голова Полтавського обласного територіального відділення АМКУ Володимир Оніщенко.

За даними товариства на сьогодні приєднання електроустановки замовника виконано.

Коментарі