•  

Археологи Глинської експедиції досліджують цьогорічні знахідки

1210
Археологи Глинської експедиції досліджують цьогорічні знахідки

Літній сезон розкопок Глинської археологічної групи у завершився. Наразі триває лабораторна обробка здобутих матеріалів. Головна увага приділена роботі над аналізом виявлених поховань. Нагадаємо, археологи віднайшли поховання воїнів армії Вітовта на Полтавщині.


ЧИТАЙТЕ: Знадено сліди армії князя Вітовта на Полтавщині

Для цього аналізу решток залучено одного з провідних українських антропологів, вченого європейського рівня — кандидата історичних наук Козак Олександру Денисівну. Про результати її робіт ми повідомимо згодом.

Також дослідники працюють над вивченням здобутих археологічних матеріалів. Зокрема, ідентифіковано деякі нумізматичні знахідки. З-поміж них – західноєвропейська середньовічна монета — фризахський пфеніг, чеканки архієпископа Зальцбурга, а згодом князя Священої Римської імперії Еберхарда ІІ (1200-1246 рр.).

Нагадаємо, у червні-липні 2016 року на території Глинського археологічного комплексу було проведено шостий польовий сезон Глинської археологічної експедиції Інституту керамології та Національного музею-заповідника українського гончарства за підтримки ГО «Останній Бастіон».

Кількість учасників цьогорічних розкопок склала понад 60 осіб з України та Словаччини. Окрім польових робіт, проводилися і заходи з теорії археології та керамології. У цьому польовому сезонні в Глинській археологічній експедиції працювало 11 кандидатів історичних наук, що в цілому відображає інтерес наукової спільноти до цього проекту.

Довідка: Глинський археологічний комплекс є унікальною пам’яткою з привабливою дослідницькою та туристичною перспективою. З наукової точки зору — це добре збережена і надзвичайно інформативна пам’ятка давньої історії України. 

Коментарі