•  

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП Федір: «Православна віра має об’єднувати, а не роз’єднувати українців…»

1230
Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП Федір: «Православна віра має об’єднувати, а не роз’єднувати українців…»

Цими днями архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП Федір поспілкувався з журналісти «Останнього Бастіона». Нас цікавило його ставлення до подій в Україні, роль церкви щодо ситуації в Донбасі, прагнення Київського Патріархату до об’єднання в єдину Помісну церкву.

-У якому становищі опинилися приходи УПЦ КП на Сході країни? Чи не бачите Ви в цьому певне повторення «кримського сценарію», де виганяли священників Київського Патріархату, забирали храми…  

-У Донецькій і Луганській областях діють церкви Київського патріархату і є досить велика кількість людей, які належать і позиціонують себе з нашою церквою. Вони опинилися в складному становищі. Тут і  справді можна проводити певні аналогії з Кримом. Давати якісь конкретні рецепти складно,  я вболіваю і хвилююся за цих людей, за наших мирян і священнослужителів, тому передусім для них має бути духовна порада: аби Бог дав сили молитися за них, дав мудрості владі нашій, аби дати лад на донецькій землі.  Якби там існували якість політичні методи,  то це одне, але сьогодні фактично іде війна, яку розв’язали терористи, заслані до нас, які залякують, погрожують, залякують і навіть  убивають людей! І не лише українців, а й представників інших національностей, які бачать своє майбутнє в складі єдиної України, не приховують своїх поглядів. Сепаратисти по суті тероризують фактично дві області нашої держави… Треба роботи все що в наших силах, для того, щоб зберегти нашу державу, її цілісність…

-Цими днями і Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що в Донецьку і Луганську священикам Української православної церкви Київського патріархату не дають можливості працювати...

-До речі, на цих територіях і протягом 20 попередніх років весь час чинився тиск на наших мирян і священників:  УПЦ  КП не виділялася земля, приміщення … Тим паче це проявляється сьогодні. І якщо досі таких фактів, щоб знищували священників, відбирали храми, не було, то, очевидно, це лише тому, що це поки що не є пріоритетом для терористів… У них, як кажуть, до цього просто не дійшли руки. Церква живе там в таких умовах, не дуже приємних, можна сказати.

Звичайно, це обурює, Тим паче обурює,  коли монастирі стають пристанищем для терористів… Думаю, українському народу вже треба роботи висновки, яка церква є справді українською, а яка позиціонується з іншою державою. Патріарх Філарет заявив: «Нам відомо, що погрожують і єпископам, і духовенству, роблять перешкоди для віруючих, щоб вони не приходили до наших храмів, примушують духовенство переходити в Московський патріархат».

-Той же  Патріарх Філарет уже зауважив, що сьогодні священики Київського патріархату на Донбасі змушені переховуватись, але все рівно вони знаходяться серед своїх парафіян. Також він зауважив, що уже й парафіянам фізично перешкоджають заходити в храми Київського патріархату.

-…І водночас, він підкреслив, що наші єпископи і духовенство мужні і вони не підуть «під Москву, а будуть стояти до кінця». Ми молимося за них. Донбас, як і Крим – це українська земля, як співається  у нашому Гімні: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу».

-Свого часу Полтавська єпархія УПЦ КП стала одним із ініціаторів проведення у Полтаві круглого столу щодо об’єднання українського православ’я у єдину Помісну церкву. Тоді Ви говорили, що були певні перемовини з представниками УПЦ МП, але вони, мовляв, «поки що не готові до конкретних дій». Чи змінилася нині ситуація?

-Як на мене, то ситуація змінюється і на рівні «рядових» священнослужителів УПЦ МП, які все більше розуміють, що єдина Помісна церква – це шлях до миру і злагоди в Україні. І ми віримо, що рано чи пізно таке об’єднання відбудеться.  На жаль, сьогодні багато залежить від позиції ієрархів цієї церкви, а там останнім часом теж панують, судячи з усього, певні розбіжності. Так, за повідомленнями преси відомо, що навіть єпископат УПЦ МП в багатьох регіонах зайняв тверду проукраїнську позицію. З цими людьми можна вести мову про об’єднання…

-Доводилося читати, що в окремих єпархіях УПЦ МП навіть заборонили уже згадувати про проповідях… патріарха РПЦ Кирила, а останнім часом навіть  з’явилися повідомлення про те, що РПЦ усіляко сприяла терористам на Сході України.

-Це лише підтверджує те, що ця церква сама нині на грані розколу. Але ще раз повторю: ми маємо молитися за мир і злагоду в Україні і всіляко підтримувати єдність нашої країни. Саме таку позицію займає наша церква,  її поділяє більшість українців. А ті, хто ніби то з «іменем Господа» ідіть нині наперекір цьому процесу, намагаються усіляко дестабілізувати ситуацію в країні, беруть до рук зброю – це не лише вороги країни, це безбожники, які лише прикриваючись  православною вірою, чинять злочини перед народом і церквою. Це, власне, фарисеї у яких  насправді нема нічого святого за душею! Їх рано чи пізно чекає людська ганьба і Божа кара!

 

«Останній Бастіон» кілька разів звертався і до Полтавської єпархії УПЦ МП, особисто митрополита Полтавського і Миргородського Филипа, аби теж почути відповіді на питання щодо ситуації в країні загалом і щодо обєднання церков зокрема. Відповідь усе та ж: «ми поки що не готові говорити на цю тему». Щож, зачекаємо, доки «будуть готові». Питання лише в тому, скільки ще людей має загинути на Сході, перш ніж московські попи в   Україні визначаться: з ким вони – з українським народом чи з терористами,  натхненниками яких є і Російська православна церква, яка весь час роздмухувала громадянський конфлікт через акції штибу «Русского мира» та різні псевдорелігійні, шовіністичні організації.     

 

 

 

Коментарі