•  

Завтра відбудеться арт-інсталяція «Невидимі» у Полтаві

2420
Завтра відбудеться арт-інсталяція «Невидимі» у Полтаві

Завтра, 1 липня (об 11 годині навпроти ОДА) за підтримки Міністерства соціальної політики та представництва міжнародної організації з міграції в Україні, у Полтаві відбудеться арт-інсталяція «Невидимі». Журналіст «Останнього Бастіону» поспілкувався з Катериною Арданьян, предстаницею міжнародної організації з міграції, заступником координатора з програми протидії торгівлі людей в Україні та дізнався про проект, його ідею та місію.


ОБ: Доброго дня, Катерино, розкажіть, будь ласка, про інсталяцію. Яка мета, хто організатор, до якого питання ви намагаєтеся привернути увагу людей?

КА: Арт інсталяція «Невидимі» присвячена боротьбі з торгівлею людей. Чому саме така назва, «Невидимі»? Бо ми, часом, воліємо не знати та не помічати цю проблему, не помічати таких людей.

120 фігур, які уособлюють 120 тисяч українців, які за даними соціологічних досліджень постраждали внаслідок торгівлі людьми. Із цієї кількості фігур половина чоловічі, половина – жіночі. Це репрезентує нашу статистику, адже половина людей, що звернулися по допомогу – чоловічої статі, інша – жіночої. Частина фігур дитячі і, на жаль, це становить велику проблему. Дітей експлуатують у примусовому жебрацтві, для надання сексуальних послуг, зйомок у порноіндустрії тощо.

Арт-інсталяцію виготовив колишній постраждалий від торгівлі людьми, який пройшов реінтеграцію, а зараз відкрив меблеву фабрику і виготовив такі ось фігури.

ОБ: Він із Полтави?

КА: Ні, він зі Львова

ОБ: Така виставка в Полтаві вперше?

КА: Так. Ця інсталяція подорожує Україною. Вона відкрилася 2 грудня в Києві на День боротьби з рабством. Ми з «Невидимими» об’їздили багато міст центральної, західної України, ось настала черга завітати до Полтави.

ОБ: На сході України плануєте презентувати інсталяцію?

КА: У містах, що перебувають під контролем України.

ОБ: А чи зацікавлюються чиновники та місцеві чи обласні депутати цим проектом? Мова йде про Полтаву.

КА: Завтра в прес-конференції будуть брати участь представники ОДА, ми запрошували й Петра Ворону, тобто має бути або він, або його заступник. І звичайно, боротьба з торгівлею людьми може бути успішною, коли це спільні зусилля влади, суспільства та міжнародних організацій. Торгівля людьми – третій за прибутковістю бізнес (після торгівлі наркотиками та зброєю), тому поодинці нам його просто не здолати.

ОБ: Розкажіть про конференцію, будь ласка. Що? Де? О котрій годині?

КА: завтра, 1 липня, об 11 годині, навпроти ОДА (вул. Жовтнева, 45) біля банера буде прес-конференцію, де ми розкажемо про арт-інсталяцію, про наш проект, що треба зробити, щоби українці більше знали про можливі ризики та шляхи їх уникнення.

Спілкувася, фотографував

Сергій Нагорний

Коментарі