•  

Аукціон щедрості. Нафта й газ: «Раз, два, три – РОЗДАНО!»

2860
Аукціон щедрості. Нафта й газ: «Раз, два, три – РОЗДАНО!»

Сьогодні, 27 квітня, у Полтавській обласній державній адміністрації відбулося засідання комісії з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр. Щоправда, засіданням цей базар-аукціон можна назвати з натягом. Олександр Михайлович Залужний, який керував процесом, щоб не відставати від іншого Олександра – Федоровича (який вдосталь накерувався минулого тижня на засіданні міськвиконкому) завчив кілька вдалих фраз і прийомів. Але Мамай без обговорення роздавав полтавську землю, а Залужний - родовища нафти й газу.

Роздавання відбувалося за подібним сценарієм – усі питання стосовно родовищ й енергетики йшли з грифом «без проведення аукціону». Голова засідання ставив питання і сам давав вичерпні відповіді, ігноруючи запитання громадських активістів і представників «Останнього Бастіону» зокрема.

А питання були доцільні й влучні. Так, Г.А. Сікалов запитав, чому Ворона, Жиденко й Залужний із поплічниками протягують невідомі фірми зі статутним капіталом 1300 грн для отримання спеціальних дозволів без аукціону. Потім ті ж самі фірми продають видані їм дозволи за 1-50 млн. доларів. Чому тарифи для людей і підприємств на цей самий газ не зменшуються, а навпаки - підвищуються? Чому найбільша за запасами нафти й газу область України офіційно видобуває менше енергетичних ресурсів, аніж сусідній Харків? Чому в доповідях депутатів не фігурують конкретні цифри? Жодної аргументованої відповіді, окрім як: "Сядьте, будь ласка, пане Сікалов" ЗМІ не отримало.

Найбільше питань стосувалося Західно-Машівської площі на території Полтавського та Машівського районів Полтавської області. Товариство з обмеженою відповідальністю та юридичною адресою в Києві «ТРИТОН» і його керівник Ковальчук М.С. гучно заявляли про перспективність цієї ділянки та готовність розробляти й видобувати нафту й газ на ній. При цьому за документами, статутний капітал ТОВ «ТРИТОНа» - 1300 грн. (так, це не помилка в наборі - це статутний капітал товариства, якому Залужний і його братія хоче передати дозвіл на нафтовидобування в області).

Маємо подібний приклад – ТОВ «Голден Деррік», якому обласна рада та влада виділила 28 спеціальних дозволів без аукціону, проте, похила видобутку енергоресурсів, чомусь, у «Дерріка» не підвищилася взагалі. Обійдемося без гучних звинувачень і слів, рівень компанії одразу кидається у вічі, щойно ми заходимо на її офіційний сайт (http://www.gdp.in.ua). Помилки вже в першому ж реченні: ТОВ « Голден Деррік» на протязі довгого часу займається бурінням розвідувальних та експлуатаційних свердловин під нафту та газ (пропущена кома) проектною глибиною до 6 тис. м, на таких площах: Загорянська, Пірківська, Сарська, Сахалінська та інших. До речі, як і слід було очікувати, питання, стосовноТОВ «ТРИТОН» голосування завалило, але це не завадило Залужному за клопотанням Ворони поставити його на переголосування. Силами очільників, рішення протягли на ухвалення.

Інші рішення, що йшли «без аукціону» підпадають під те саме правило, що й «ТРИТОН» із «Дерріком».

І куди ж така багата й щедра ярмарка без цирку. Пан Жиденко запізнився на робоче місце на чверть години (мабуть, на товкся на «Толоці» ), а потім, розуміючи, що часу на виторг у нього мало, почав завалювати всіх пропозиціями. Залужному пропонував взяти його в компаньйони у справі "ТРИТОНа", Пісоцькому, що трансформатори для станцій треба купувати не в когось-там (Жиденко мотивував, що всюди ціни завищені), а саме в нього, бо він продає, мовляв, продасть без накручування.

Підсумок ярмарки - вдоволені ґазди рахують гроші, усі братаються, на питання ЗМІ ніхто не зважає - завіса!

Як висновок, зазначимо, що надра України належать НАРОДОВІ, і якщо приватні компанії без аукціонів прибирають до рук полтавські родовища, нехай народ із цього отримує бодай щось: знижені тарифи на комунальні послуги, пільги тощо. Було б бажання - усе можливо. Але…який правитель народу, такі й слуги при ньому. Усі рішення про передачу родовищ у приватні структури без аукціону успішно ухвалені. Гарна робота, панове депутати ОДА! Як казав класик марксизму-ленінізму: "Правильным путем идете, товарищи". Головне, щоб кінець був не такий, як у радянської імперії. 

Коментарі