•  

БАНДА ПУТІНА. Західна преса дізналася подробиці про кримінал злочинного угруповання Путіна

660
БАНДА ПУТІНА. Західна преса дізналася подробиці про кримінал злочинного угруповання Путіна

Західна преса публікує матеріали стосовно справи російської мафії, що розслідується в Іспанії з 2008 року, у яку, як виявилося, втягнуті члени банди Путіна.

Місяць тому іспанські ЗМІ - El Mundo і ABC - повідомили про зміст звинувачення у справі: 29 травня іспанські прокурори Хуан Каррана і Хосе Гринда в петиції виклали докази злочинних зв'язків високопоставлених чиновників РФ у Центральний суд Мадрида.

Агентство Bloomberg, отримавши в своє розпорядження цей документ, у вівторок повідомляє деякі подробиці. За його даними прокурори стверджують, що деякі з найближчих поплічників Путіна більше 10 років допомагали діяти з бази в Іспанії одному з найбільших російських кримінальних угруповань - Тамбовському кримінальному синдикату.

Виявилося, "тамбовські", що діяли в Петербурзі, в 1996 році, переїхали до Іспанії, щоб відмивати доходи від незаконної діяльності. Прокурори попросили висунути звинувачення 27 особам.

Як з'ясував Bloomberg, ім'я Путіна три рази згадується в документі, складеному іспанськими прокурорами, у тому числі в уривку телефонної розмови між двома членами тамбовського ОЗУ в 2007 році.

Учасники розмови обговорювали проблему з готелем в провінції Аліканте, і один з них згадав про особняк у сусідній Торревьєхе, що належить Путіну.

За даними Bloomberg, російська офіційна особа, яка може стати обвинуваченою в цій справі, - депутат держдуми, перший заступник голови думського комітету з фінансового ринку, Владислав Рєзник. Прокурори стверджують, що Рєзник допоміг лідеру ОЗГ, «авторитетному підприємцю» Геннадію Петрову, домогтися призначень його партнерів на основні посади в Росії в обмін на активи в Іспанії.

Серед інших офіційних осіб, про яких сказано в звинуваченні, люди, що тісно пов’язані з угрупованням Петрова, згадані віце-прем'єр РФ Дмитро Козак і ватажок СК РФ Олександр Бастрикін, -йдеться в статті.

Працівники іспанської прокуратури стверджують з посиланням на прослуховування розмов Петрова з неназваною особою, що "авторитет" допоміг організувати призначення Бастрикіна на посаду в СК.

Нагадаємо, про справу "російської мафії" стало відомо після повідомлення про проведення у 2008 році масштабної поліцейської операції "Трійка", в ході якої було заарештовано кілька громадян РФ, пов'язаних з тамбовського ОЗУ.

У травні 2009 року "Нова газета" писала, що заарештовані російські мафіозі є "друзями друзів" Путіна, який обіймав на той момент пост прем'єр-міністра РФ.

Значне місце в матеріалах іспанської прокуратури відводиться лідеру ОЗГ Геннадію Петрову, який, за даними преси, на ранньому етапі був одним з акціонерів банку "Росія", тісно пов'язаного з Путіним.

У 2008 році Петров був затриманий разом з іншими підозрюваними. У 2010 році його випустили під заставу, а в 2012 році він отримав дозвіл на тимчасовий виїзд до Росії і назад в Іспанію не повернувся. Іспанські власті оголосили Петрова в розшук.

За версією прокуратури, представники політичних кіл та судової системи в Росії пропонували Петрову допомогу. Зокрема, згідно з висновком Каррана і Гринди, колишній міністр оборони Анатолій Сердюков мав ділові зв'язки з Петровим.

Ще один підозрюваний у зв'язках з Петровим - заступник голови ФСКН Віктора Іванова Микола Аулов, колишній колега Путіна по КДБ в Ленінграді і Петербурзі, - мовиться в статті.

У матеріалах слідства є дані про 78 телефонні розмови Аулова з Петровим.

Крім згаданих високопоставлених російських чиновників, за даними іспанських ЗМІ, серед подільників Петрова і людей, які надавали йому послуги, прокурори вказали голову УБОЗ Юрія Бритікова і колишнього заступника голови СК при прокуратурі Ігоря Соболевського.

Серед зв'язків Петрова в світі бізнесу вони назвали Аркадія Буравого, Михайла Миронова, Олександра Золотого, Євгена Ашембреннера, Іскандера Махмудова, власника "Русала" Олега Дерипаску, главу "Ощадбанку" Германа Грефа, співвласника «Evraz Group» Олександра Абрамова.

За даними іспанських ЗМІ, повний список фігурантів справи банди Путіна, включає, крім Петрова і Малишева, «авторитетного» бізнесмена Леоніда Христофорова.

Малишев і Христофоров, як і Петров, повернулися до Росії. У списку також зазначені: Олена Петрова, Юрій Саліков, Марлен Саликова, Світлана Васильєва, Юлія Єрмоленко, Владислав Матусовіч, Діана Гиндин, Андрій Маленкович, Олена Бойко, Ольга Соловйова, Михайло Ребо, Ільдар Мустафін, Леокадія Мартін, Ігнасіо Педро Уркихо, Ірина Усова , Жанна Гавриленкова, Вадим Романюк, Антоніо де фортуна, Франсиско Оканья, Кирило Юдашев, Леонід Хазін, а також два іспанських юриста Хуан Антоніо Унторія і Хуліан Хесус Ангуло.

Раніше на суді у справі вбивства Путіним у Лондоні побіжного полковника ФСБ Олександра Литвиненка, адвокати його вдови представили витримки викривальних доповідей на високопоставлених осіб, які Литвиненко підготував перед смертю.

В одному з них міститься компромат на Путіна в період його роботи в петербурзькій мерії.

У документах, про які говорилося на суді, міститься доповідь, де говориться, що починаючи з 1990 року Путін, який обіймав тоді посаду голови комітету із зовнішніх зв'язків в адміністрації мера Петербурга Анатолія Собчака, «кришував» наркобізнес офіцера КДБ, а тепер глави "Федеральної служби з контролю за обертом наркотиків "Віктора Іванова.

Коментарі