•  

Барак Обама порівняв Дональда Трампа з Гітлером

220
Барак Обама порівняв Дональда Трампа з Гітлером

Барак Обама закликав американців захищати демократію у своїй промові до Економічного клубу Чикаго, США. У своєму виступі Обама, як видається, використав приклад підйому Адольфа Гітлера як попередження про появу фанатизму та шовінізму під час президента Дональда Трампа.

Незважаючи на те, що він безпосередньо не називав пана Трампа, колишнього президента звинуватили у тому, що він порівнював нинішнього президента з одним з найбільш жорстоких лідерів в історії, – інформує видання The Daily Telegraph.

У своєму виступі у вівторок Обама заявив своїй аудиторії, що небезпека полягає у «зростанні самовдоволення».

«Ми повинні звертатися до цього саду демократії, інакше усе зійде на пси», – сказав він під час сесії питань та відповідей.

Незважаючи на демократію Веймарської республіки, додав він, Адольф Гітлер прийшов до влади.

«Шістдесят мільйонів людей загинуло... Тому ви повинні бути пильними. І голосувати», – сказав він, посилаючись на кількість жертв Другої світової війни.

Критики пана Трампа звинувачують його у посиленні націоналістичних та шовіністських настроїв у США та нагнітанні антимусульманської риторики.

Однак, коментарі пана Обами були вміло використані прихильниками президента. Деякі заявили, що вони «непатріотичні», а порівняння його з нацистським лідером є безглуздим.

Цей випадок свідчить про дилему, з якою стикаються «ліві» противники пана Трампа. Хоча вони часто говорять про небезпеку, пов’язану з його президентством, вони ризикують бути звинуваченими у перебільшенні, у разі посилання на уроки нацистської Німеччини.

У червні північнокорейські державні ЗМІ також прирівняли Дональда Трампа з Адольфом Гітлером, політику США America Frist (Америка перша) з нацизмом.

Коментарі