•  

Бійці АТО з Полтави, які перебували на лікуванні у Литві, повернулися додому

330
Бійці АТО з Полтави, які перебували на лікуванні у Литві, повернулися додому

5 лютого літак армії Литви «Spartan» прибув у Дніпропетровськ. На його борту – двоє полтавців, які проходили курс реабілітації у Литовській Республіці.

Один з них попрохав не називати його ім’я і не використовувати фото з ним. Другий наш земляк — «кіборг» Віктор Трофименко, відео з пораненням якого набрало майже 1,1 млн. переглядів. Хлопці перебували на реабілітації у іншій країні з 9 січня 2015 року.

Разом з полтавцями, літак привіз в Україну цільову допомогу у вигляді медичного обладнання та лікарських засобів на суму майже 43 тисячі євро. Загальна вага вантажу – 1 тонна.

Антибіотики і пластикові контейнери для зберігання крові отримала обласна лікарня імені Мечникова (Дніпропетровськ), а до військового госпіталю направили рентгенівський портативний апарат, бензиновий електрогенератор і тент-намет на 24 особи.

У зворотний напрямок команда представників Міністерства оборони Литви забрала з собою трьох поранених, які пройшли лікування в медичних закладах Дніпропетровська.

Нагадаємо, поранені у зоні АТО воїни відправились на лікування до Литви після візиту до Дніпропетровська і Полтави головного військового лікаря Міністерства охорони краю Литви та представників Міністерства охорони здоров’я Литовської Республіки у грудні минулого року. Делегація перебувала в рамках проекту психологічного реабілітаційного центру у Полтаві.

Маємо надію, що це тільки початок у співпраці щодо лікування бійців АТО Полтавщини та Литовською Республікою.

Незабаром ми розкажемо про те як лікувався, що бачив і з ким зустрічався полтавець Віктор Трофименко під час місяця реабілітації в іншій країні.

Роман Повзик

Коментарі