•  

Біля Полтавської ОДА з’явилася велопарковка

460
Біля Полтавської ОДА з’явилася велопарковка

Нову велопарковку не випадково встановили біля адмінбудівлі, в якій знаходиться обласна рада, облдержадміністрація та інші державні установи й громадські організації. Раніше велосипедистам доводилося паркувати свій транспорт біля вхідних дверей держустанови чи перил пандусу, повідомляє Громадська організація «ВелоПолтава».

«Конструкція велопарковки вдала та зручна, але є зауваження щодо її розташування. Доцільно перемістили її в поле зору охоронців будинку, наприклад, до ялинок. Це потрібно для попередження велоугонів, які зараз трапляються дуже часто, - зауважив голова правління ГО «ВелоПолтава» Валерій Нурумов».

За його словами, у Полтаві кілька тисяч велосипедистів. Це й ті, хто веде активний спосіб життя і захоплюються велоспортом, й ті, хто використовують його як транспорт – їздять на роботу, у передмістя, здійснюють велоподорожі. Всього у Полтаві є більше 100 невеликих різноманітних велопарковок.

«В основному вони встановлені приватними підприємствами, супермаркетами та магазинами. Власники цих закладів зацікавлені, щоб велосипедисти зупинялися біля них, мали змогу припаркувати свій транспорт і зайти всередину, щось придбати, - пояснює Валерій Нурумов. – Але не всі розуміють, чому велопарковки необхідні. Коли ми звертаємося до різних підприємців з цим питанням, більшість не реагує. А коли ми ставимо велосипеди біля вітрини чи стіни магазину, бо більше нікуди, продавці невдоволені, ображаються».

Він також додав, що одне із завдань ГО «ВелоПолтава» - домогтися створення гарної велоінфраструктури обласного центру. 

Найбільше не вистачає велопарковок біля комунальних установ, зокрема лікарень та поліклінік, а також біля навчальних закладів – інститутів, технікумів, шкіл - повідомляє Валерій Нурумов.

«Хотілося б звернутися до підприємців, які хочуть встановити велопарковку біля свого закладу. Краще звертайтеся для цього до нашої організації. Бували такі випадки, коли підприємці встановлювали самостійно велопарковки без врахування сучасних вимог, конструкції сучасних велосипедів. У результаті велосипедисти все одно змушені були ставити свій транспорт біля стіни чи дерев. Щоб таких ситуацій не виникало, ми з радістю співпрацюємо з тими, хто хоче разом з нами поліпшувати велоінфрастурктуру міста» - зазначив Валерій Нурумов.

Алла Летик

"Останній Бастіон"

Коментарі