•  

BLOOMBERG: Реальні доходи росіян знижуються восьмий місяць поспіль

220
BLOOMBERG: Реальні доходи росіян знижуються восьмий місяць поспіль

Реальні доходи росіян знижуються восьмий місяць поспіль, причому зі швидкістю, якої не було всі 15 років правління Путіна. Про це повідомляє Bloomberg. Споживчі можливості жителів країни впали майже до рекордного рівня. На думку експертів агентства, криза може затягнутися на роки.

За даними на нинішній тиждень, обсяги роздрібних продажів упали в річному вираженні на 8,9 відсотка. Це один з найгірших показників з початку 2015 року.

Хоча рубль дещо відіграв свої позиції порівняно із зимою, він залишається на другому місці серед гірших валют світу з 13 травня, коли Центробанк заявив про намір щодня закуповувати по 200 мільйонів доларів для поповнення резервів.

Як відзначають опитані агентством експерти, листопадове рішення ЦБ про плаваючий курс рубля свідчить, що російська влада відмовилася від моделі економічного зростання, орієнтованої на споживчий попит.

Зараз у російського уряду набагато менше грошей, ніж під час кризи 2008-2009 років, проте, якщо тоді основні кошти витрачалися на підтримку споживача, то тепер пріоритетами для Путіна є оборонний сектор і промисловість. Тим часом адекватної заміни споживання в якості двигуна економіки влада не знайшли, відзначають фахівці.

Відділ моніторингу

Останній Бастіон

Коментарі