•  

Бойко: озброєні люди в балаклавах від Пшонки-молодшого захоплюють землю на Миколаївщині

770
Бойко: озброєні люди в балаклавах від Пшонки-молодшого захоплюють землю на Миколаївщині

Скоєно замах на вбивство начальника Первомайського міськвідділу УМВС України в Миколаївській області Олександра Бадери, а також обстріляні співробітники СБУ, які його супроводжували. Як пояснив заступник начальника УМВС України Валерій Коба, який зараз перебуває на місце події, стріляли невідомі в «балаклавах», але ніхто не постраждав.

Я зараз також у Первомайську й спостерігаю чергову спробу рейдерського захоплення землі на Миколаївщині Артемом Пшонкою, сином колишнього Генпрокурора, який домовився з головою Миколаївської облдержадміністрації Вадимом Мєріковим і пригнав у Первомайськ понад 600 людей у масках-балаклавах, озброєних автоматами. Рейдери встановили під Первомайськом блок-пости й стріляють по міліціонерах. На місце подій прибула рота Нацгвардії, але сили нерівні - бойовиків Пшонки приблизно в 3 рази більше, ніж міліціонерів.
Від Пшонки-молодшого на місце подій прибув його представник – колишній заступник прокурора Хмельницької області Юрій Марченко, звільнений з органів прокуратури 1 грудня 2014 року в зв'язку з люстрацією.

Першу спробу захопити цю землю Пшонка та Марченко (на той час – начальник управління прокуратури Миколаївської області) вчинили 18 червня 2013 року, але тоді нападників було значно менше - лише біля сотні осіб, згодом двоє з них були затримані та засуджені до позбавлення волі. Зараз історія повторюється, але вже в значно більших масштабах.

Найбільш веселе в цій історії, що земля, яку Пшонка та Мєріков намагаються захопити, належить родині народного депутата від Блоку Петра Порошенка Аркадію Корнацькому, відомому своєю багаторічною боротьбою з колишнім генпрокурором Пшонкою. Відносно Пшонки-старшого та його сина в Генпрокуратурі ще рік тому було відкрито кримінальне провадження за фактом спроби рейдерського захоплення землі Корнацьких у 2012-2013 роках. Але після призначення генпрокурором Віктора Шокіна це кримінальне провадження фактично не розслідується, а слідча група розформована. Як подейкують злі язики, це зроблено на прохання голови Миколаївської облдержадміністрації Мєрікова, який забезпечує підтримку рейдерів на рівні Адміністрації Президента.

Що саме пов'язує Мєрікова та Пшонку-молодшого - загальновідомо. Це - їх спільний соратник і компаньйон з колоритним кримінальним прізвиськом "Мультик". "Мультик", з одного боку, завжди забезпечував силову пітримку рейдерських акцій Пшонки-молодшого (зокрема, це він надавав "тітушек" і зброю в 2013 році), ну а Мєріков - це колишній рекетир з бригади "Мультика", що раніше промишляв на Миколаївському базарі. Призначення екс-рекетира на високу державну посаду пролобіював його друг дитинства, нинішній віце-прем'єр Геннадій Зубко.

Володимир БОЙКО

Коментарі