•  

Бравада кремлівського ватажка передчасна, попереджає колишній посол США

210
Бравада кремлівського ватажка передчасна, попереджає колишній посол США

Джон Гербст, колишній посол США на Україні, а нині член Атлантичної ради, заявив, що бравада кремлівського ватажка - це груба помилка. За його словами, Путін хотів продемонструвати своє зневажливе ставлення до його західним противникам, але, «забуваючи про стриманість, він лише наближає той момент, коли НАТО займе більш рішучу позиції щодо Росії», пише «Los Angeles Times».

А колишній посол США в Росії Макфол зазначив, що, хоча деякі члени НАТО негативно ставляться до конфронтаційним діям, Захід, проте, неухильно наближається до прийняття більш жорсткої лінії.

За його словами, зараз члени НАТО відчули гостру необхідність збільшити військові витрати, і, з його точки зору, в кінці кінців, НАТО відкриє постійні військові бази поблизу російських кордонів і зміцнить зв'язки з Україною і Грузією, незважаючи на те, що найближчим часом ці країни не зможуть увійти до складу альянсу.

Як показав саміт НАТО, що відбувся минулого тижня в Уельсі, західні лідери бачать в діях Росії в Україні пряму загрозу деяким членам альянсу та післявоєнному світовому порядку в цілому.

В даний час 28 членів цього альянсу обговорюють, наскільки масштабними повинні стати відповідні заходи проти Росії. Деякі виступають проти того, що, з їх точки зору, є надмірно різкою реакцією, здатної спровокувати військову конфронтацію.

Тим не менш, стало ясно, що захист від можливих дій Росії знову стала головним пріоритетом і НАТО проведе, принаймні, обмежене нарощування військових сил уздовж кордону Сходу і Заходу, яка тепер проходить на кілька сотень миль ближче до Москви, ніж за часів холодної війни.

Крім того, Захід нарощує силу удару по російській економіці, вводячи все нові санкції проти неї за агресію відносно України.

Зокрема, під нові санкції ЄС можуть потрапляють російські оборонні підприємства - «Оборонпром», Об'єднана авіабудівна корпорація, «Уралвагонзавод» і концерн «Калашников». Про це пише The Wall Street Journal, ознайомившись з документом з проектом санкцій.

«Оборонпрому», Об'єднаної авіабудівної корпорації і «Уралвагонзавод» заборонять доступ на ринки ЄС для отримання фінансування через облігації, акції та отримання синдикованих кредитів, повідомляє видання.

Крім того, на території Євросоюзу можуть заборонити продаж продукції концерну «Калашников», а також ВАТ «Сіріус» і ВАТ «Станкоінструмент». Останні дві зайняті у виробництві товарів «подвійного призначення», йдеться в документі.

Видання також підтвердило, що до списку санкцій потрапили «Газпром нафта», «Транснефть» і «Роснефть». Ряду російських держбанків, в тому числі Сбербанку і ВТБ обмежать розміщення боргових інструментів з терміном погашення більше 30 днів.

При цьому росіяни вже повною мірою відчули на собі санкції Заходу і «відповідні» санкції Росії. Зокрема, незважаючи на зусилля російської влади щодо стримування зростання цін на продукти, продовольча інфляція в РФ вперше за три роки досягла двозначних значень. У серпні, за даними Росстату, індекс споживчих цін на продовольчі товари склав 10,3% порівняно з серпнем 2013 року.

Втім, самі громадяни РФ не вірять в офіційну статистику і зараз масово скаржаться в Федеральну антимонопольну службу (ФАС), якій доручено моніторинг цін і їх контроль, що ціни на продукти харчування в Росії підскочили на десятки відсотків.

За останні два тижні м'ясо птиці подорожчало на 23%, свинина - на 30%, яловичина стала дорожче на 40%, повідомила вчора ФАС з посиланням на звернення громадян. Детальніше про це я писав у матеріалі «У Росії стрімко дорожчає їжа, готується введення продуктових карток» за 5 вересня.

Причому, ясно, що далі ситуація в російській економіці і добробут росіян, що годуються від краденої у кавказців і сибіряків нафти, буде лише погіршуватися.

Посилання на джерело: http://www.kavkazcenter.com/

Коментарі