•  

Бути чи не бути Сорочинському ярмарку-2014: протистояння на рівні влади

1220
Бути чи не бути Сорочинському ярмарку-2014: протистояння на рівні влади

Проведення Сорочинського ярмарку-2014 досі залишається під великим питанням, хоча заявлена дата його відкриття – 18 серпня, вже зовсім близько. Погляди різних представників влади на доцільність цього проекту в такий напружений для країни час розділилися. 

Так учора прес-служба Полтавської обласної ради повідомила про те, що уряд хоче відмінити проведення Сорочинського ярмарку-2014.Високопосадовці погодилися з пропозицією Полтавської обласної ради та Миргородської районної ради щодо недоцільності реалізації даного проекту в 2014 році. 

«У Витязі з протоколу № 60 засідання Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2014 року зазначено, що Мінекономрозвитку доручили оформити у триденний строк це рішення актом Уряду відповідно до регламентних вимог. Зокрема передбачається виключення Сорочинського ярмарку з переліку виставок і ярмарків, які проводитимуться в Україні у 2014 році та яким надається статус міжнародних та національних, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 червня 2014 р. № 605» - зазначила прес-служба. 

А вже сьогодні з’явилася офіційна заява директора ТОВ «Сорочинський ярмарок» Світлани Свищевої про те, що ярмарку у 2014 році бути. За її словами, віце-прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підтримав проведення цього заходу. Він надіслав розпорядження керівництву МВС, ДНС і Полтавської ОДА щодо сприяння в організації проведення заходу з урахуванням питань громадської безпеки. 

Світлана Свищева також висловила переконання, що цьогорічний Сорочинський ярмарок став об’єктом для маніпуляцій і отримання політичних бонусів від представників різних сил. 

«Жоден інший захід в Україні не цькували так сильно і цілеспрямовано, як Сорочинський ярмарок. Насправді, це є ніщо інше як нагнітання істерії у суспільстві у військовий час для ще більшого роз’єднання і конфлікту. 

Культурний і торговий захід враз перетворився на захід політичний. Але жодні цинічні маніпуляції не зможуть нас зламати. Ми є організаторами Сорочинського ярмарку вже 15 років і бачили, як змінюються політичні еліти, які, здавалося, матимуть владу вічно. 

Попри всі маніпуляції деяких діячів, ми витримаємо цей удар, і не дамо поширювати істерію в суспільстві. Ми зберемо кошти військовим, які перебувають у зоні АТО і надамо їм реальну допомогу. І ми не збираємося заробляти собі політичні бали на нестабільній ситуації в Україні» - заявила Свищева.

Нагадаємо, суперечки щодо проведення Сорочинського ярмарку-2014 тривають вже більше місяця: і в суспільстві, й на високому рівні серед представників влади. Як відомо, раніше голова Полтавської ОДА та нардепи від Полтавщини виступили за Сорочинський ярмарок-2014, а голова обласної ради – проти. Так само проти цього заходу виступає миргородська громада, районна та міська миргородська влада. Останні направили звернення до Президента та Прем’єр-міністра України з проханням відмінити Сорочинський ярмарок-2014. А жителі Великих Сорочинців заявили про готовність перекрити дороги, протестуючи проти ярмарку. 

Аліна Бондар

Коментарі