•  

Бути скромнішими попросили поранених бійців на Полтавщині – скандал з бюджетом «тероборони»

5200
Бути скромнішими попросили поранених бійців на Полтавщині – скандал з бюджетом «тероборони»

В Полтаві скандал з м’яко кажучи дивним розподілом бюджету «тероборони».

Під час розподілу бюджету програми «територіальної оборони» Полтавщини депутати виділили менше чверті необхідного бюджету: просили 27 мільйонів гривень, обласна рада дала 7.

В кошторис входить фінансування військового госпіталю, де зараз проходять реабілітацію після поранень в боях кількадесят бійців.

Серед інших статей фінансування – СБУ, МВС, ДСНС і навіть ДАІ.

У підсумку на військовий госпіталь навіть від цієї чвертинки, семи мільйонів, дісталося всього нічого – 200 тисяч гривень.

Крихти з облбюджету скандально поділила облдержадміністрація.

На лікування бійців виділили сущі копійки. І це на фоні закупок, за тією ж статтею, дорогої іномарки і веб-камер для місцевих ДАІшників. Так, камери дозволять не пектися на сонці і не стояти в мороз інспекторам з місцевого блокпосту, а сидіти перед телевізором.

МВС – «Mitsubishi» за мільйон, поряд з цим нацгвардійцям відмовили в купівлі єдиного «ВАЗу». Постоять не відремонтованими і три БТРи Нацгвардії, які пригнали з зони АТО – на це також нічого не виділили. Правда, зайнятися пізніше цією проблемою губернатор обіцяв.

Про що думали чиновники – війна зачекає – пояснень з облдержадміністрації не має.

Кожен з керівників відомств, між котрими розділили кошти, докладно обґрунтовує трати. Автомобіль – для лабораторії вибухотехніків, СБУ – кошти на закупку комплексу моніторингу зв’язку. Хоч в зоні АТО працює один такий. Його вартість 2 мільйони гривень. Японську автівку і камери просив начальник УМВС України Полтавської області Олег Бех.

Але ось за що реабілітовуватися його ж людям, які втратили кінцівки і просто здоров’я на війні – жоден з них при цьому не пояснив.

Волонтери, які як ніхто знають про реальні потреби передової, а не по офіційних звітах, тиждень тому з трибуни обласної ради благали депутатів передбачити в програмі «тероборони» кошти на персональну аптечку для кожного бійця, який відправляється на фронт. Навіть показали: нічого зайвого – якісний джгут для термінової зупинки крововтрати, знеболювальне. Проте і їх не куплять. Хочеш жити, призовник четвертої хвилі, – викладай 80 доларів з власної кишені.

Всіх, кого обмежили, чиновники під час наради, на якій розподіляли кошти, не перепросили, а попросили «бути скромнішими».

Семен Чорнехата

Коментарі