•  

Бюджетний комітет побував у Полтаві в рожевих окулярах

2640
Бюджетний комітет побував у Полтаві в рожевих окулярах

На вчорашньому виїзному засіданні бюджетного комітету Верховної Ради в Полтавській ОДА чиновники визначилися з фінансуванням ПТУ, погодили законопроект про рентовий збір. Також комітет ВР з питань бюджету вже ухвалив рішення виділити 251 млн грн. із бюджету на ремонт доріг Полтавщини. Про це чиновники повідомили під час прес-конференції.


- Це тільки початок роботи. Протягом року ми маємо залучити до 1 млрд грн. на ці потреби, - зазначив Костянтин Іщейкін, народний депутат України.

Присутні також згадали про 160 млн грн., які міський очільник Полтави Олександр Мамай «пустив» на так званий «ремонт доріг».

- Олександр Федорович (Мамай) має сказати, що ці 160 мільйонів були акумульовані на міському бюджеті саме завдяки нашій спільній підтримці політики децентралізації, у першу чергу бюджетної, яка дала змогу акумулювати ці кошти. Те, що міський голова спрямував їх (кошти) на дороги – це теж була і підказка, і ініціатива депутатського корпусу в тому числі, - наголосив Іщейкін.

Та навіть цих коштів на ремонт полтавських доріг, на думку бюджетного комітету, виявилося замало. Народний депутат Сергій Рудик, покликаючись на заступника голови Укравтодору, сказав: «Сумарно, щоби зробити всі полтавські дороги треба 20 млрд гривень».

Щоби з ремонтом доріг не вийшло, як завжди, представники комітету пропонували ввести тендер на вибір компанії, що здійснюватиме ремонті робити.

Андрій Павелко, голова Комітету також зазначив, що комітет обговорив питання фінансування ПТУ. Воно буде розподілене й надходитиме з національного, обласного та місцевого бюджетів. Питання пільгового перевезення окремих категорій громадян, за словами Павелка, було підтримано Комітетом і парламентом. Він буде затверджений найближчим часом. Питання про 5%-ий рентовий збір як компенсацію за ризики, завдавані видобутком нафти й газу також схвалено Бюджетним комітетом. Його ставлять на голосування У Верховній Раді. Павелко підкреслив, що автор законопроекту про рентовий збір – нардеп Костянтин Іщейкін з Полтави.

Не оминули чиновники й теми медицини. Нардеп Андрій Гордеєв підкреслив значущість Іщейкіна, який «ледь не б’ється за виграш у розподілі проектів Мінекономіки на кардіологічний та протитуберкульозний диспансер».

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА, детально розповів про туберкульозний диспансер. За словами Головка, за тиждень диспансер буде переданий на баланс Департаменту охорони здоров’я.

«Ми закінчили цю довго історію з будівництва такого соціально важливого проекту, що тривало 23 роки. І, починаючи з ініціативи Костянтина Євгенійовича (Іщейкіна), з минулого року закінчено розробку експертизи проекту з будівництва та введення в експлуатацію кардіологічного центру на базі наявного кардіодиспансеру», - зазначив Валерій Головко.

«На жаль, так трапилося в історії влади Полтавської області, що обладання, яке закуповувалося для туберкульозного диспансеру ще в 2013 році було куплене в неіснуючої установи. Були витрачені гроші, достатньо серйозні. Зараз ми пів року займалися тим, що збирали це обладнання по всій Україні. І сьогодні, на жаль, не все воно буде запущено в експлуатацію», - голова Полтавської ОДА.

Бюджетний комітет нахвалює ОДА за те, що та нахвалює бюджетний – перефразувавши відому всім приказку, зрозумілим стає під яким гаслом відбувалося виїзне засідання комітету та прес-конференція. 

Полтавські дороги, мабуть, нагадують чорні діри: скільки не вкладай грошей, усі зникнуть в невідомому напрямку. Розуміємо, що навіть за виділених 20 млрд грн., стан дорожного покриття не покращиться. Принаймні доки на місцях будуть старі кадри, які звикли розкрадати виділені гроші.

До речі, з якого боку в’їжджав автобус із представниками бюджетного комітету, що вони не помітили реального стану дорожнього покриття в Полтаві? Зійшов сніг, а з ним і дороги. Припускаємо, кортеж із нардепами прибув із місяця, тому чиновники не побачили решета замість того, що має називатися асфальтовим покриттям.

Кожне питання, що порушували представники комітету мало на меті продемонструвати піклування про область головою ОДА та нардепом Іщейкіним. Та попри райдужний тон розмови, відвертих «проколів» було не оминути. Зокрема, слова Головка про закупівлю обладнання в неіснуючої установи, разюча відмінність між виділеними коштами на ремонт доріг та їхнім справжнім станом.

Зазначимо, нікого з полтавських ЗМІ не пустили на закрите засідання комітету. Натомість чиновники привезли своїх журналістів. Щоби керівники в Києві отримали «потрібну» картинку. Без питань і позиції «Останнього Бастіону».

Загалом члени бюджетного комітет зі своїм завданням правився щонайкраще – насунули рожеві окуляри публіці й пішли дивитися футбол (того дня грала «Ворскла» зі «Сталлю»). Перегляд матчу для чиновників був куди важливішим за спілкування з журналістами та вирішення проблем полтавців.

P.S. Сподіваємося, ніхто з високоповажних осіб із Києва не зламав ногу через ями по дорозі від ОДА до стадіону. 

Коментарі