•  

Цей день в історії. 11 квітня

00
Цей день в історії. 11 квітня

1103 - у битві на ріці Сутень руські війська розгромили половецьке військо (у битві загинуло до 20 половецьких ханів).

1241 - військо угорського короля Бели IV розтрощене ханом Батиєм

1713 - укладенням Утрехтського миру завершується війна за спадок іспанської корони між Францією з одного боку та морськими державами Великою Британією та Нідерландами.

1847 - відкрилося засідання першого прусського парламенту (ландтагу)

1867 - Росія продала США Аляску та Алеутські острови

1868 - скасований сьоґунат в Японії

1891 - указ Олександра III про закладку Великого сибірського шляху (Транссиб)

1894 - Великобританія оголосила протекторат над Угандою

1899 - Іспанія передала Пуерто-Ріко Сполученим Штатам

1915 - на екрани США вийшов фільм за участю Чарлі Чапліна «Волоцюга», де вперше з'явився персонаж, що став «візиткою» Чапліна

1945 - радянськими властями заарештовано митрополита Сліпого і ряд католицьких владик. Тривалий час після арешту доля була невідомою і лише в середині 1946 року оголосили що митрополит звинувачений у «ворожій діяльності проти УРСР, співпраці з німецькими окупантами» за що був засуджений на 8 років ув'язнення.

1992 - Президенти Росії та України призупинили дію указів про передачу Чорноморського флоту під юрисдикцію своїх країн. Почались тривалі російсько-українські переговори про статус флоту і його дислокацію

2008 - Вперше за історію незалежної України було визначено 100 великих українців. Відбулося це з 21.35 в прямому етері телеканалу "Інтер", переможцем став Ярослав Мудрий.

Народились:

1755 - Джеймс Паркінсон, англійський лікар. У 1812 році він першим назвав причиною смерті при апендициті запалення апендикса, а через п'ять років опісля «дрожательний параліч», який нині називають хворобою Паркінсона.

1767 - Жан-Батист Ізабе, французький художник, придворний портретист Наполеона.

1908 - Масару Ібука, один із засновників японської компанії Sony. Багато в чому завдяки його таланту, дару передбачення і організаторським здібностям на руїнах зруйнованої війною економіки Японії була створена електронна промисловість країна, швидко завоювала передові позиції на світовому ринку.

1930 - Говард Стентон Левей, більш відомий як Антон Шандор ЛаВей, громадянин США, основоположник філософії сатанізму, засновник Церкви Сатани.

1968 - Сергій Лук'яненко, російський письменник-фантаст (Нічний дозор, денний дозор і т.д.).

1971 - Олівер Рідель, бас-гітарист німецької групи Rammstein.

Коментарі