•  

Ціни на Полтавщині ростуть на все, окрім яєць (ІНФОГРАФІКА)

530
Ціни на Полтавщині ростуть на все, окрім яєць (ІНФОГРАФІКА)

Про здешевлення ціни на куряче яйце, на фоні подорожчання всіх інших товарів і послуг, свідчать данні зібрані Головним управлінням статистики у Полтавській області.

Загалом, найбільш стабільними до підвищення ціни на природній газ (саме зростання ціни на 63% - найголовніший чинник інфляції у травні місяці) стали алкогольні та тютюнові вироби. Алкоголь подорожчав трохи менше ніж на 2%, а тютюн, і того менше, лише на 0,4%.

Зростання ціни, більше ніж у півтора рази, на блакитне паливо зумовило і хутке підвищення тарифів на комунальні послуги всіх видів. У середніх цифрах це вилилось у 14%. Зростання ціни на паливно-мастильні матеріали (приблизно 6 %) потягнуло за собою і ціну на транспортні послуги, як на автотранспорт, так і на залізничний - приблизно на 4%. Але ціна автівок при цьому впала на 1 відсоток.

Друге місце, за показником інфляції, зайняли фрукти, їх ціна зросла у 1,1 рази. Більшість інших продуктів (рис, продукти переробки зернових, риба та рибні продукти, хліб, овочі, цукор, м'ясо, макаронні вироби, сало та сири) зросли в ціні не суттєво – в межах 5 %.

Але не все так погано, на фоні помітного подорожчання всього і вся, значно подешевшали курячі яйця – майже сім з половиною відсотків, хоча, скоріш за все, це лише сезонне явище, але радує.

Сергій Лемешко

"Останній Бастіон"

Коментарі