•  

Церква Кадетського корпусу. Документальний фільм

2090
Церква Кадетського корпусу. Документальний фільм


«Останній Бастіон» як культурно-просвітницький проект переймається питаннями історії, науки, релігії, мови й літератури та робить усе можливе для того, щоби зберегти й ознайомити українців із нашими культурними надбаннями, які протягом віків наша нація зберігала й передавала крізь цензуру, заборони, репресії та війни.

Зокрема, нам небайдужа доля історичної пам’ятки національного значення – Кадетського корпусу.

За останні 10 років полтавська влада (каденції Матковського і Мамая) зуміли майже знищити історичну споруду.

У рамках проекту «Збережи свою фортецю» ми писали про свідоме знищення міською владою – Матковським і Мамаєм – історичних пам’яток. Так робили всі вандали, історія не змінюється, але недалеких нічому не вчить.

Ми висловлюємо свою позицію: «Якщо за кожним вандалом-чиновником прибирати, вони звикнуть до цього й далі продовжуватимуть нищити й плюндрувати нашу історичну пам’ять. Нехай отримають те, чого заслужили - потонуть у своїх відходах. Адже на прикладі країн із цивілізованим урядом і чиновниками бачимо, що чисто не там, де прибирають, а там де не смітять.

http://bastion.tv/news/vandali-v-poltavskij-vladi-...

"Останній Бастіон" власними зусиллями прибирав пам'ятку, а лідер об'єднання Геннадій Сікалов готовий відновлювати будівлю, проте доки при владі перебуває корумпований синдикат, зокрема міський голова Олександр Мамай та його поплічники, доки обласну адміністрацію очолює Валерій Головко, доки на славі Кадетського робить собі піар Матковський "Половинка", це сізіфова праця. Ми своїми зусиллями та силами свідомих полтавців (а таких меншість, більшість просто клює на цукор) відновлюємо Кадетський корпус, а Мамай, Головко, Матковський і компанія ЩОДНЯ своїм лайном засмічують як цю, так і інші пам'ятки.

"Бастіон" звик, що еліта завжди в меншості, але ми ВІДНОВЛЮЄМО історію для нащадків, а не прибираємо фекалії чиновників. 

Кадетський корпус нині в занепаді. Ще одного Матковського чи Мамая пам’ятка просто не знесе. Експерти зазначають – іще одна зима свідомої злочинної бездіяльності міського очільника, і вода, сніг, холод і мороз можуть вщент знищити пам’ятку.

«Останній Бастіон» уже писав про призначення й майбутнє Кадетського корпусу й робив цикл репортажів про це. Але доки біля керма Полтави стоїть злочинний синдикат, який перешкоджає конструктивній діяльності по відновленню пам’ятки, доки "Половинка"-"Совість" та їхні поплічники будуть плюндрувати й всіляко руйнувати історичні будівлі й засмічувати місто, доти будь-яка користь буде сходити нанівець.

Про храм святого Самсонія Странноприїмця, серце Кадетського корпусу, який безбожно поруйнували, розповідає документальний фільм «Тут колись була церква» із серії програм «З одвічністю на «ти». 

Коментарі