•  

Частину Чорнухиного зайняли бойовики. У селищі гуманітарна катастрофа

110
Частину Чорнухиного зайняли бойовики. У селищі гуманітарна катастрофа

У Чорнухиному йдуть вуличні бої між українськими силовиками з одного боку і бойовиками та російськими військовими з іншого.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби голови Луганської ОДА Геннадія Москаля.

«Кілька вулиць селища зайняли терористи, більшу частину, включно з селищною радою, утримують наші військові. У Чорнухиному розташована колонія суворого режиму, де в мирний час утримувалося близько тисячі засуджених за важкі злочини. Більшу частину в’язнів вдалося вивезти до початку активних бойових дій, ще 375 чоловік залишилося. За останні кілька днів у колонію неодноразово влучали артилерійські снаряди», - йдеться у повідомленні.

Огорожа пошкоджена в багатьох місцях, комунікації та корпуси зруйновані, багато в’язнів розбіглися хто куди. В колонії залишилося всього 10 охоронців, однак охороняти засуджених вони не в змозі через постійні бойові дії та обстріли.

Спроба вивезти охоронців та їхні сім’ї з Чорнухиного закінчилася нічим — броньований “КрАЗ” та автобус підірвали ще на підступах до селища. Місцеві мешканці, що залишилися в Чорнухиному, сидять у підвалах.

"Надходить інформація про загиблих як серед військових, так і серед мирного населення, однак офіційно підтвердити її поки неможливо. Селяни хочуть вирватися з цього пекла, але не можуть", - йдеться у повідомленні.

"Сьогодні всі говорять про Дебальцево, хоча у Чорнухиному ситуація зовсім не краща, а може й гірша. Для порятунку людей потрібен гуманітарний коридор і гарантія бойового затишшя. Мирних мешканців необхідно вивезти з селища якомога швидше, інакше всі вони можуть загинути. Зараз у Чорнухиному без перебільшень справжня гуманітарна катастрофа. Обласна адміністрація і я особисто робимо все, щоб врятувати людей, ми все ще чекаємо обіцяний гуманітарний коридор. Про розвиток подальших подій повідомимо додатково", - заявив Москаль.

Коментарі