•  

Чи підготувалася Полтавщина до можливого переходу на «військові рейки»?

770
Чи підготувалася Полтавщина до можливого переходу на «військові рейки»?

Голови ОДА повинні підготувати плани мобілізації економіки регіонів на випадок ускладнення ситуації через військові дії.

Кожна область України повинна підготувати план мобілізації економіки регіонів на випадок ускладнення ситуації через військові дії та перехід підприємств на «військові рейки».

Таке доручення сьогодні під час селекторної наради дав головам облдержадміністрацій прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, передає «Інтерфакс-Україна».

«На превеликий жаль, не всі області поставилися до цього питання виважено. Вимагаю від усіх, щоб кожна область надала остаточний мобілізаційний план національної економіки на випадок того, якщо нам буде необхідно повністю переходити на військові рейки», - наголосив Яценюк.

На селекторну нараду з питань безпеки громадян України та захисту найважливіших інфраструктурних об'єктів у Кабміні також запросили секретаря РНБО Олександра Турчинова, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, голову СБУ Валентина Наливайченка. На зв'язку в областях - голови ОДА, керівництво МВС, ДСНС, СБУ регіонів. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Яценюк також доручив головам ОДА проводити щоденні оперативні наради з представниками силових відомств для координації роботи з безпеки громадян і об'єктів інфраструктури.

«Як керівник цивільної оборони я вимагаю, щоб кожен день голова адміністрації, начальник місцевої міліції, керівник Служби безпеки, керівник служби з надзвичайних ситуацій на місцях, керівники стратегічних підприємств, які розташовані у вас на території, проводили щоденну оперативну нараду з питання координації роботи з безпеки громадян і об'єктів інфраструктури в кожній окремій області», - наголосив голова Уряду.

Він також доручив головам облдержадміністрацій створити бригади з реагування на техногенні події та випадки, які можуть мати ознаки «надзвичайних».

Раніше секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, також присутній на селекторній нараді, звернув увагу, що терористична загроза в Україні стає реальністю, тому необхідно забезпечити адекватні контртерористичні заходи, але «без будь-якої паніки, без будь-якої метушні».

При цьому Яценюк доручив на місцевих телеканалах у регіонах надати телефони спеціальних гарячих ліній, щоб система інформування громадян працювала як можна ефективніше.

Коментарі